Obojživelné auto Hydrocar  
Pokud náhodou sháníte auto, které je doma na souší i na vodě, máte rádi kanárkově žlutou barvu a vaše konto v PayPal vykazuje zůstatek 777 000 dolarů, jeden takový stroj je nyní na eBay k mání.

 

Zvětšit obrázek
Předchozí Dobertinův projekt "Surface Orbiter"


 

Zvětšit obrázek
Rick Dobbertin

Rick Dobbertin je nadšenec, který obojživelná auta staví řadu let. Úspěch slavil se svým předchozím výtvorem Surface Explorer, jehož základ tvořila část pláště vyřazené  cisterny na mléko. S tímto autočlunem absolvoval 30 000 mil po silnicích a 3 000 mil na moři.

Podrobnosti z předchozího Dobbertinova působení včetně fotografií najdete zde.

 

Dobertinův nynější výtvor "Hydrocar" je zcela nové koncepce. K prodeji jej donutila finanční krize a stroj dal do aukce na eBay, kde bude ještě týden.


Pod kapotou téměř čtyřtunového Hydrocaru se skrývá mohutný devět a půl litrový motor z Chevroletu (572 Merlin), který je spojen s manuální čtyřrychlostní převodovkou Quadzilla 4L80-E. Poháněná je přední náprava, ale ovladatelné jsou obě dvě. Servomotory na zadní nápravě umožňují dobrou manevrovatelnost a se strojem lze provozovat i pohyb do strany, takzvaný „krabí“.
Plavbu po vodě zajišťuje šestilopatkový šroub poháněný 750 koňovým ASD-6 Arneson Surface Drive.
Vnitřní sekce Hydrocaru jsou z nerez oceli, postranní plováky, jež na silnici plní funkci nárazníku, jsou hliníkové.

Zvětšit obrázek
Cenami ověnčený Surface Orbiter v akci.

Na silnici se pohybuje na sedmnáctipalcových kolech s pneumatikami Michelin (P265/70R17), jejichž zimní vzorek usnadňuje výjezdy z vody na souš a jízdu po rozbahněném terénu.

V kokpitu je přístrojová deska s dvaceti pěti přístroji. Pod nimi jsou tři páčky. Jednou se spouští boční plováky, druhou se zvedají nápravy s koly, třetí slouží k uzavírání podběhů pro snížení odporu při rychle plavbě. Důležité funkce monitoruje 16 LED diod. Než se řidič-kapitán vydá na cesty, měl by vědět k čemu je všech čtyřicet pět vypínačů.

 


Technická data Hydrocaru:
Délka 6,82 m
Šířka bez bočních plováků  2,44 m,  s plováky 3,15 m.
Světlá výška 18 cm.
Rozvor  3,14 m.
Hmotnost 3 855,5 kg

Stroj byl vyroben v jediném exempláři a pokud na to máte, může být z Hydrocaru váš miláček a nebo se můžete stát miláčkem, který za něj zaplatil.

 

 

   
   
   


Další fotografie a podrobnosti ZDE.


Datum: 05.01.2011 10:51
Tisk článku

ČCHI Energie pro život a techniku - Žert Vlastimil, Sándor Andrej
 
 
cena původní: 238 Kč
cena: 212 Kč
ČCHI Energie pro život a techniku
Žert Vlastimil, Sándor Andrej

Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadánPro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace