Pojídání klíčků snižuje poškození DNA u leukocytů  
Několik plných vidliček chutných klíčků může být ochranou proti rakovině. Tvrdí to profesor Ian Rolland a Chris Gill z Ulsterské univerzity.
 

Konzumace něco přes 100 gramů naklíčených semen každý den po dobu dvou týdnů má ochranný efekt proti poškozování DNA u lidských krevních buněk leukocytů.
Poruchy DNA jsou spojeny s rizikem vzniku rakoviny. Poškozování DNA mívají na svědomí karcinogeny přítomné v potravě, ale také přirozeně probíhající procesy jako oxidativní stres. Syrové klíčky semen  poskytují proti tomuto poškození určitou ochranu.Pouhá porce 113 gramů klíčků směsi brokolice, ředkve, vojtěšky a jetele denně má podle testů profesora Rollanda ochranný efekt. Vyplývá to z jeho práce publikované v Cancer, Epidemiology, Biomarkers and Prevention a z výsledků presentovaných na konferenci věnované biotechnologiím, která se 20.-22. června konala na Ulsterské univerzitě.


Zpracováno podle údajů zveřejněných University Of Ulster, Ireland

Datum: 08.08.2004
Tisk článku

Sémiotické primitivy v konstrukci gramatik - Faltýnek Dan
 
 
cena původní: 220 Kč
cena: 185 Kč
Sémiotické primitivy v konstrukci gramatik
Faltýnek Dan

Diskuze:

Dna

Kintrová Věra,2006-01-13 10:49:16

Je to velmi zajímavé. Ale kde sehnat vojtěškové semeno. Existuje zásilkový obchod. Děkuji

Odpovědět
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace