O.S.E.L. - Nastal čas stolků s vícedotykovým displejem
 Nastal čas stolků s vícedotykovým displejem
Při návštěvách kanceláří se již můžeme setkat se stolky vybavenými multi-touch displejem s různými aplikacemi.


 

Zvětšit obrázek

Touchscape Multi-Touch vyráběný firmou Touchscape, má 47palcový displej, který může zobrazit obrázky ve vysokém rozlišení 1920 x 1080 pixelů (High-definition, HD). Tato technologie má široké možnosti využití od vážných prezentací po hry.

 

Výrobce do poměrně standardně vyhlížejícího stolku z akrylátu zabudoval seriózní hardware. Displej má 3,4GHz quad-core procesor Phenon, který je schopen čerpat podporu ze 4GB paměti vyhrazené pro procesor. Systém má k dispozici 180 gigabajtů úložného prostoru a lze jej připojit bezdrátově pomocí některého z následujících standardů: Bluetooth, Wi-Fi, USB, Ethernet nebo 3G.

 


LCD obrazovka s velkým pozorovacím úhlem je vybavena 8bitovým mikroprocesorem, který umožňuje více souběžných vstupů. Jas nastavuje senzor automaticky podle okolního osvětlení.
Pro případ, že by některý z návštěvníků považoval zařízení opravdu za konferenční stolek na odkládání šálku s kávou, je displej opatřen vrstvou odolnou proti vodě a poškrábání. Touchscape je k dispozici v některých standardních konfiguracích, ale propagačním verzím, jež mají ohromit nebo zabavit příchozí, se meze nekladou. Zajímají-li vás ceny, budete muset kontaktovat přímo společnost, která je na stránce nezveřejňuje.

Pramen: http://touchscape. … offee-table/

 

Případně levnější verze:

 


Autor: Marta Vlasáková
Datum:22.02.2011 09:59