Zrcátkům v autech prý zvoní hrana  
Nahradí je HD kamera s displejem, bude to bezpečnější, tvrdí od Cadillaců.

 

Zvětšit obrázek
Odpadají mrtvé úhly, pokřivené tvary i zkreslení vzdálenosti, což vyniká zvlášť tehdy, když to výrobce s vypouklým sklem přežene. (Kredit: Rob Widdis , General Motors)


Cadillac, to je srdcovka veteránistů a nostalgie přelomu padesátých a šedesátých let. Slavné Eldorádo dizajnu s ploutvemi a monstra s osmiválcovými motory do „V“, objemem přes šest litrů a třemi sty koňských sil luxusu osedlaných již v době před padesáti lety posilovačem řízení, brzd, automatickou převodovkou, vzduchovým pérováním, elektrickým stahování oken,...

Zvětšit obrázek
Pozorovací úhel se ve srovnání se zrcátkem zlepšuje o 300 %.

Ropná krize ale žíznivým dinosaurům nepřála a zhatila prodej i tržby a tak značka delší dobu živoří pod křídly General Motors ve stínu jeho mnohem úspěšnějších divizí .

 

Slávou kdysi ověnčená americká jednička se v poslední době snaží dostat zpět na výsluní svými sedany BLS a CTS.  Již to ale jsou jen čtyřválce, nebo šestiválce s náhonem na zadek a ani výkonem nemají na to, co bývalo. Ten pravý comback by ale měl v příštím roce zajistit model CT6.

 

Značka znovu sází na luxus.  S již poněkud obehranými doplňky v podobě šitého koženého volantu, by díru do světa neudělala a tak přibudou i takové věci, jako obrazovka místo zpětného zrcátka.

 

Zvětšit obrázek
Cadillac CT6 svým dizajnem bude navazovat na přijatý koncept Ciel a Elmiraj.

Pokud vás nyní napadlo to jstejné co mne, že se člověk bez takových zbytečností klidně obejde, je dobré se podívat, co jejich vychytávka vlastně přináší a kam se trend ubírá. 

 

Zvětšit obrázek
Otázkou prý je, jak novinku přijmou ženy. S upozorněním na rozmáznutý oční stín je konec.

V novém pojetí se zpětné zrcátko stává LCD displejem. Má  1280 na 240-pixelů (171 pixelů na palec) přičemž obraz dodává HD kamera.

 

Výsledkem je nejen vysoké rozlišení, ale s chytrým prográmkem i přehled o tom, co se vzadu děje i v situacích, kdy v zrcadlové klasice, kromě oslnění ze zadu jedoucího auta, nevidíme kvůli špatné viditelnosti, zhola nic.  Zlepšuje se i pozorovací úhel. A když místo hlavy rodiny sedne za řízení drobnější stvořemí, netřeba štelovat zrcátka, ani při couvání. Pochopitelně, že mizí i mrtvé úhly. Podobnou, i když ne tak vymakanou, výbavičku, hodlají zavádět i další automobilky a tak možná už není daleko doba, kdy zařízení bude standardem i „lidovek“.

 

 
Zvětšit obrázek
Kyklopovo samočistící zadní oko s HD kamerou. (Kredit: Rob Widdis , General Motors)
 
Zvětšit obrázek
Nostalgická legenda „Eldorádo“ z éry Elvise.

 


Pramen: General Motors

Datum: 21.12.2014 12:41
Tisk článku

Související články:

Americké letectvo nasadí na bojových misích systém Vzteklé koťátko     Autor: Stanislav Mihulka (17.08.2022)
Umělá inteligence vyráží na moře s lodí Mayflower 400     Autor: Stanislav Mihulka (03.05.2021)
Ostře sledovaný bojový dron Loyal Wingman poprvé vzlétl     Autor: Stanislav Mihulka (05.03.2021)
Americké letectvo poprvé svěřilo řízení letounu umělé inteligenci     Autor: Stanislav Mihulka (18.12.2020)
AlphaDogfight Trials: Umělé inteligence se střetly v simulovaném boji na F-16     Autor: Stanislav Mihulka (21.08.2020)Diskuze:


Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace