Radujte se přátelé,
přicházejí Danajové a nesou nám dary!
Tak se zdá, že se vláda rozhodla svou originálně pojatou důchodovou reformu dovést o Vánocích do vítězného konce. Každému koupí za jeho peníze, přesněji řečeno na dluh, který bude muset obdarovaný časem i s úroky splatit, předvánoční dárek v podobě možnosti nechat se otestovat antigenním testem. Negativně otestované děti a vnoučata radostně vyrazí o svátcích za svými rodiči a prarodiči. Mnozí z nich jim přitom přivezou dárek, který si budou senioři užívat doslova do konce života – tedy asi tak 14 dnů.
Ano, pozitivní výsledek antigenního testu celkem bezpečně dokazuje, že dotyčný má Covid. Hodí se proto k orientačnímu ověření, zda třeba v domově s pečovatelskou službou už neřádí Covid (tedy nikoli k průběžnému testování návštěvníků či personálu). Negativní výsledek antigenního testu však neznamená skoro nic. Klidně až polovina nakažených bezpříznakových osob totiž v testu vyjde jako negativní. Přitom už od března zdarma nabízí dr. Žďárský vládě originální českou PCR metodu, která je nesrovnatelně citlivější a také i levnější. V tom bude asi její problém – někomu by to mohlo pořádně nabourat jeho hezky rozjetý kšeft s předraženými zahraničními testy.
Docela jsem zvědavý, kdo bude napřesrok Babiše volit, když mu jeho vlastní vláda pomocí tohoto i dalších anti-proti-epidemických opatření cíleně zlikviduje jeho hlavní voličskou základnu.
Převzato z https://www.facebook.com/prof.jaroslav.flegr/