O generativních inteligencích se hodně mluví v souvislosti s „měkkými“ obory lidských aktivit, od umění ve všech jeho podobách, přes medicínu, až po složité kličky práva či ekonomiky.
Nový projekt Microsoftu se Siemensem ale ukazuje, že se inteligence mohou prosadit i v pořádně tvrdém, ocelí a olejem vonícím průmyslu.
Díky této spolupráci vznikla pozoruhodná a neméně výkonná generativní inteligence Siemens Industrial Copilot. Jak její jméno naznačuje, je to vlastně asistent, jehož účelem je podporovat a rozvíjet spolupráci mezi lidmi a stroji ve výrobním sektoru. Umožňuje bleskurychle vytvářet, optimalizovat a testovat programy pro průmyslová automatická zařízení.
To, co doposud trvalo celé týdny, Siemens Industrial Copilot zkracuje na pouhé minuty. Jak se na generativní inteligence sluší, i kopilota je možné ovládat přirozeným jazykem.
Za zmínku stojí, že inteligence využívá technologii Microsoft Teams, díky které propojuje designové inženýry, obsluhu programovaných zařízení a týmy ekonomů, které ladí budoucí provoz a navazující procesy. Siemens Industrial Copilot podstatně zjednodušuje virtuální spolupráci lidských zaměstnanců, stejně jako řadu náročných úkonů, jejichž zvládnutí dříve vyžadovalo nemalé úsilí. Obě zmíněné společnosti rovněž společně spouštějí aplikaci Teamcenter, která využívá generativní inteligenci k propojení návrhů designů a výroby.
##seznam_reklama##
Jak uvádí současný generální ředitel Microsoftu Satya Nadella společně s generálním ředitelem Siemensu Rolandem Buschem, uvedená spolupráce má ohromující potenciál, především pokud jde o urychlení inovací v průmyslu. Podobné inteligence kopiloti se přitom mohou objevovat nejen v průmyslu, ale i infrastruktuře, dopravě nebo třeba zdravotní péči.
Video: The Siemens Industrial Copilot: A generative AI-powered assistant for the industry
Video: Revolutionizing industries with generative AI - Siemens & Microsoft
Literatura