O.S.E.L. - Fotografie lidského oka
 Fotografie lidského oka
Makrofotografie a další techniky zvětšení zobrazení vždy odkrývaly člověku nový pohled na věc. Vidět něco poprvé v takových detailech je vždy vzrušující. Tak vznikl i projekt Jakuba Štěpána „HUMAN EYE“.

Jakubův projekt  nás zaujal  nejen proto, že  oko je to, co sledujeme při konverzaci s jinými lidmi často, nikdy ale v detailu, jaký umožňuje makrofotografie. Jeho galerie obsahuje již přes 600 očí a je nejspíš nejrozsáhlejší veřejnou sbírkou očí na celém internetu.

Bylo tu ale ještě něco dalšího, co nás zaujalo. Patříme totiž k těm, kteří se již dlouho také snaží fotit, ale jako biologií postižení jedinci máme zmatek v základních expozičních parametrech a dalších  fotografických termínech. Ne, že bychom si nic nepřečetli o citlivosti ISO, clonách, expozičním času a dalších důležitostech, ale informací bylo vždy tolik naráz, že z toho máme guláš. A tak zatímco pohled do mnoha lidských očí nás „jen“ zaujal, kousek vedle jsme na jeho stránkách našli i poučení jak fotit rostliny a jak portréty a neudělat při tom tolik chyb. A ty, jak se ukázalo, jsme dělali. A úplně zbytečně.

 

A zde již slíbená galerie, první načtení fotografií může chvíli trvat:

 


Autor: Redakce
Datum:05.04.2016