Bod G - pokud ho máte, máte vyhráno  
Na začátku roku 2008 se podařilo empiricky ověřit existenci bodu G. Nyní se ukázalo, že i ženy, které ho mají a neví o tom, mají šanci interně stimulovaný orgasmus "natrénovat".

V únoru 2008 doktor Emmanuele Jannini z Università dell’Aquila v Itálii , který se specializuje na endokrinologii, reprodukční medicínu a sexuologii publikoval výsledky svého pátrání po nepolapitelném bodu G. Stimulace tohoto bodu vyvolává jeden z nejsilnějších orgasmů, při němž se vlny slasti rozlévají celým tělem.

 

Doposud byly důkazy o existenci tohoto bodu, který se má nacházet mezi močovou trubicí a vagínou, více než sporné. Nicméně Janninimu se podařilo prokázat, že schopnost dosáhnout vaginálního orgasmu příčinně souvisí se zesílením tkáně právě ve zmiňovaném prostoru. Janini zkoumal vzorek dvaceti žen z nichž devět tvrdilo, že vaginálního orgasmu dosáhnou a jedenáct nikoliv. Tedy orgasmu k jehož dosažení vede pouze vnitřní stimulace vagíny bez jakékoliv stimulace klitorisu.

 

Na ultrazvukových snímcích celého uretrovaginálního prostoru nalezl Janini jasné anatomické rozdíly mezi oběma sledovanými skupinami. Nyní je tedy celkem snadné zjistit, zda má partner pátrat dál nebo má své úsilí raději napřít jiným směrem.

S tímto objevem se ovšem Janini nespokojil a rozhodl se ověřit hypotézu, zda ženy, které tvrdí, že vaginálního orgasmu nedosahují, ale disponují zesílenou tkání jsou schopné jeho dosažení "natrénovat".

Ultrazvukem prověřil vzorek dalších třiceti žen, přičemž bod G objevil pouze u osmi z nich. Z dotazování vyplynulo, že pouze pět z nich vaginálního orgasmu dosahuje. Nicméně když Janini ukázal zbylým třem jejich snímky a doporučil jim, jak stimulaci provádět, dvě z nich následně tuto svou schopnost objevily. To podle Janniniho dokládá, třebaže na malém vzorku, možnost použití ultrazvuku při hledání vaginálního orgasmu.

Bohužel žádná z těch méně obdařených nebyla schopná dosáhnout vaginálního orgasmu před ani po ultrazvukovém vyšetření, takže se budou muset i nadále spokojit se starým dobrým klitorisem.

 

Zdroje: NewScientist
NewScientist
Emmanuele JanniniAutor: Jan Zikmund
Datum: 19.12.2008
Tisk článku

Související články:

Proxima Centauri znovu běsní     Autor: Tomáš Petrásek (23.04.2021)
Čtyři z deseti "Ts" žen mají HIV     Autor: Josef Pazdera (19.04.2021)
Kariérní postup doprovází zmenšení mozku     Autor: Josef Pazdera (17.04.2021)
Sex a násilí v době covidové     Autor: Josef Pazdera (29.05.2020)
Mimomanželský sex 500 let zpátky     Autor: Josef Pazdera (15.11.2019)Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadán

Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace