Chcete a nevíte co? Na to tu je čárový nečárový kód  
Když nakupujeme, chceme to nejlepší za co nejméně a abychom to získali v co nejkratším čase. Již dnes existují na internetu stránky a programy, které například v Google, sledují a porovnávají ceny. To využijete ale jen když máte přesnou specifikaci toho, co sháníte. S koncepcí kde meznalost za vás vyřeší telefon, přichází firma Cortexica.


 

Zvětšit obrázek
Kredit: Cortexica

Vyhledávací technologie od firmy Cortexica pracuje na principu lidského zraku, jen k tomu používá fotoaparát z mobilního telefonu. Jde o dotažení teorie, kterou vyvinuli v londýnské  Imperial College, do praxe. V podstatě jde o obdobu čárového kódu, kde místo jednotlivosti dané sledem tenkých a tlustých čárek je individualita produktu „popsána“ obrazem. Něco jako když program na internetu sleduje, zda jste nepoužili fotku, na kterou má někdo autorská práva. I když z ní uděláte jen výřez, a nebo něco málo pozměníte, stejně program podle těch nejdůležitějších charakteristik pozná, že jste fotku „šlohli“. Jiné zhmotnění, než je dokazování porušení autorských práv, našla nyní tato technologie ve spojení s chytrým telefonem. Znalci dobrého moku již tuší o čem je řeč. Fajnšmekři na víno již využívají systém s označením WINEfindr. Aplikacím s jakým nyní přichází firma Cortexica, předpokládají marketingoví odborníci zářnou karieru. Autoři projektu tvrdí, že v blízké budoucnosti bude praxe taková, že pokud vás na ulici něco zaujme, třeba jak si někdo něco nese v košíku, postačí když si nenápadně uděláte fotku. Telefon už pak sám vyhledá odkud to má, kde to lze v blízkém okolí koupit levněji a jak se tam dostanete. 


Praktická ukázka jak se pracuje s WINEfindrem:

 

Datum: 22.06.2011 16:53
Tisk článku

Léčivý kód přírody - Arvay Clemens G.
 
 
cena původní: 388 Kč
cena: 341 Kč
Léčivý kód přírody
Arvay Clemens G.

Diskuze:
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeniTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace