3D tiskárna na sluneční pohon  
„Zelená“ tiskárna, pro níž se uplatnění teprve hledá.

 

 

3D tiskárny jsou zařízení, která vyrábí reálné modely z digitálních dat. Některé k tomu využívají v tenké vrstvě (0,1-0,2mm) nanesený prášek, který spojují pojivem, které je vytlačováno z tiskových hlav. Markuse Kaysera, studenta Royal College of Art napadlo využít místo prášku  písek a jako zdroj energie slunce.

 

 

Na celé tiskárně není nic neobvyklého, jde o klasickou technologii jen se dvěma obměnami. Laser byl nahrazen Fresnelovou čočkou a umělohmotný prášek pískem. Jediné, co prý může občas dělat problémy, je zatažená obloha.

 

Kayser rád provokuje:
Svítící diodovou žárovkou
Průvodcem vůní Londýna
Židlí se zrcadlem i dalšími lumpárnami.

Pramen: http://www.markuskayser.com/

Markus Kayser - Solar Sinter Project from Markus Kayser on Vimeo.

Datum: 28.06.2011 12:37
Tisk článku


Diskuze:

Měsíční stavitelství

Vojtěch Kocián,2011-06-28 15:13:50

Pro pozemské účely je to opravdu těžko použitelné a v zásadě jen pěkná hračka. Nicméně o podobném zařízení (v trochu větším provedení) se vážně uvažovalo pro automatickou stavbu základen na Měsíci. Energii má ze Slunce, materiál si nahrabe z okolí a zapeče ho do požadovaného tvaru. Na hrubou stavbu nic jiného potřeba není a detaily by pak dodělali budoucí obyvatelé.

OdpovědětTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace