FameLab 2013 - bavme se vědou!  
Do 11. února se ještě můžete přihlásit do mezinárodního klání v popularizaci vědy FameLab, kde můžete v anglickém finále změřit dovednosti showmana vědy s kolegy ze 20 dalších zemí.

 

Zvětšit obrázek
FameLab. Kredit: FameLab. 

Zvětšit obrázek
Národní finálinalisté FameLab, ČR 2012. Kredit: FameLab.

V redakci Osla nás velmi zaujal projekt FameLab, zábavná mezinárodní soutěž pro mladé vědce a vědkyně, kterým nabízí unikátní šanci zlepšit si své dovednosti v popularizaci vědy, což rozhodně nikdy není na škodu. Zároveň si klade za cíl představit publiku aktuální ukázky ze života současné vědy.

 

V České republice probíhá tato vědecká show již třetím rokem. Pod záštitou předsedy AV ČR Jiřího Drahoše ji pořádá British Council a společně s firmou RSJ algorithmic trading, NFKJ, Občanským sdružením Adeto a Nadací Tomáše Bati hradí všem soutěžícím hodnotné ceny, deseti finalistům trénink s rodilým mluvčím - tzv. MasterClass a vítězi národního kola také cestu a pobyt v anglickém Cheltenhamu. Tam proběhne celosvětové finále FameLab, s účastníky ze 21 zemí, samozřejmě v angličtině.

 

Pokud jste studenti, studentky, vědečtí a pedagogičtí pracovníci starší 21 let, pracující nebo studující v České republice v oblasti matematiky, medicíny, technických oborů a přírodních věd anebo i občané ČR působící v zahraničí, máte ambice být pro publikum zábavnější než přednášející Sheldon Cooper a hlavně máte chuť si to zkusit, neváhejte.

 

Zvětšit obrázek
Michal Babič, mezinárodní vítěz FameLab 2011.

 

Zvětšit obrázek
Popularizace bez servítků. Kredit: FameLab.

Za tři minuty vysvětlíte publiku a odborné porotě význam své vědecké práce, bez podpory data projektoru a dalších osob, vědecky správně, srozumitelně a především zábavně, a je to. Na podium si přitom můžete vzít jen pomůcky, které unesete. Vaše vystoupení zhodnotí porota a v oblastních kolech vybere deset nejlepších pro národní finále, které se odehraje v květnu. V oblastním i národním kole je vyžadována čeština.

 

Přihlásit se můžete do 11. února 2013, oblastní kola proběhnou v březnu. Pokud do toho půjdete, nezbývá nám, než popřát hodně štěstí.


Přihláška, informace a praktické rady jsou k dispozici na adrese British Council (zde).

Vystoupení z minulých ročníků najdete na: www.youtube.com/user/famelabcz.

 

 


 


Zdroj:
Famelab.org


 

Autor: Redakce
Datum: 08.02.2013 14:31
Tisk článku


Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadánTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace