Fotografie lidského oka  
Makrofotografie a další techniky zvětšení zobrazení vždy odkrývaly člověku nový pohled na věc. Vidět něco poprvé v takových detailech je vždy vzrušující. Tak vznikl i projekt Jakuba Štěpána „HUMAN EYE“.

Jakubův projekt  nás zaujal  nejen proto, že  oko je to, co sledujeme při konverzaci s jinými lidmi často, nikdy ale v detailu, jaký umožňuje makrofotografie. Jeho galerie obsahuje již přes 600 očí a je nejspíš nejrozsáhlejší veřejnou sbírkou očí na celém internetu.

Bylo tu ale ještě něco dalšího, co nás zaujalo. Patříme totiž k těm, kteří se již dlouho také snaží fotit, ale jako biologií postižení jedinci máme zmatek v základních expozičních parametrech a dalších  fotografických termínech. Ne, že bychom si nic nepřečetli o citlivosti ISO, clonách, expozičním času a dalších důležitostech, ale informací bylo vždy tolik naráz, že z toho máme guláš. A tak zatímco pohled do mnoha lidských očí nás „jen“ zaujal, kousek vedle jsme na jeho stránkách našli i poučení jak fotit rostliny a jak portréty a neudělat při tom tolik chyb. A ty, jak se ukázalo, jsme dělali. A úplně zbytečně.

 

A zde již slíbená galerie, první načtení fotografií může chvíli trvat:

 

Autor: Redakce
Datum: 05.04.2016
Tisk článku

Paralelní světy - Kaku Michio
 
 
cena původní: 499 Kč
cena: 494 Kč
Paralelní světy
Kaku Michio

Diskuze:

Dobrovolníci

Zdeněk Jurčík,2016-04-06 22:50:25

Je zajímavé, že mezi dobrovolníky výrazně početně převažují mladé ženy. Možná je to tím, že autor je docela sympaťák Nějaký psycholog by to určitě vysvětlil.

Odpovědět

"Choulostivý projekt"

Luděk Horáček,2016-04-06 19:53:06

Kdo by dobrovolně do veřejné databáze dával v dnešní době své rodné číslo nebo z biometriky otisky všech prstů.

Kdo ne, biometrika "otisku oka" v tom dle mě není o nic míň choulostivým údajem...

Odpovědět


Re: "Choulostivý projekt"

Milan Krnic,2016-04-10 17:52:21

Na druhou stranu biometriku "spodních i horních částí těla" již máme zdokumentovanou dostatečně, tak proč nezačít s něčím jiným, třeba okem.
Navíc když se to, jak správě podotýkáte, také může hodit. :)

Odpovědět
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace