Pivo chrání ochlasty před rakovinou  
Konzumace piva, chrání potkany před poškozením jejich DNA a před rakovinou tlustého střeva. Autoři studie předpokládají, že k obdobným závěrům dospěje také studie u lidí.

K závěrům, že pivo má ochranný efekt při vzniku rakoviny tlustého střeva, došel ve své studii Dr. Hajime Nozawa z Kirin Brewery Co. V Jokohamě. Nozawa se svými kolegy došel k tomuto závěru při pokusech na potkanech, kterým dával pivo. Pokus byl postaven na třech skupinách potkanů. K vyvolání rakoviny tlustého střeva bylo dvěma prvním skupinám aplikována chemikálie vyvolávající zhoubné bujení – azoxymethan.  Potkani první skupiny dostávali místo piva vodu. U této skupiny se rakovina tlustého střeva vyskytovala u 80% jedinců. Druhá skupina, která dostávala místo vody pivo měla výskyt rakoviny jen u 50% zvířat. Ve třetí, kontrolní skupině, kde potkani nedostávali azoxymethan a místo piva měli k dispozici jen mírně osolenou vodu, se rakovina tlustého střeva nevyskyla.

Testy byly dělány s pivem Kirin pilsner. U zvířat dostávajících pivo mohli výzkumníci pozorovat již po dvou týdnech snížení počtu poškození jejich DNA. Při aplikaci piva po dobu pěti týdnů již byl mezi skupinami také patrný rozdíl v počtu lézí vedoucích k vývinu rakoviny. Poněkud větší schopnost zamezit rakovině se ukázala u tmavého piva. .   Podobný ochranný efekt na vývoj rakoviny mělo také pouhé podávání výtažku ze sladu.

Po 42 týdnech pokusu měli potkani „chlastometři“ o 22% případů rakoviny méně!


Autor studie předpokládá, že každodenní konzumace piva by mohla snížit riziko rakoviny tlustého střeva i u lidí.


Zřejmě na tom něco bude, protože informaci v tomto směru uveřejnil letošní lednový časopis International Journal of Cancer. Ze starších pramenů (2002) o tomto fenoménu informoval například server Medical Indian Health. Obdobného názoru jsou také někteří výzkumníci z opačného konce světa.  Například Dr. Hyuntae Kim z Arizonského centra pro rakovinu (Arizona Cancer Center) se vyjádřil v tom směru, že v pivu je něco co brání mutacím, které vedou ke vzniku nádoru.
Také se už ví, že samotný chmel tento ochranný efekt navodit nedokáže. Pokusy vyloučily i ochranný vliv alkoholu. Další pokusy pokračují.

A protože je nám daná problematika myšlenkově blízká, budeme ji pro Osla nadále sledovat. Předpokládáme, že výzkumníci brzo také zjistí, že japonské pivo má i další blahodárné účinky a že usnadňuje vykašlávání a zmírňuje kašel - chutná totiž tak trochu jako Mucosolvan.

Datum: 02.02.2004
Tisk článku

Pivo a hvězdy - Květoň Jaroslav
 
 
cena původní: 99 Kč
cena: 92 Kč
Pivo a hvězdy
Květoň Jaroslav

Diskuze:

diskuze výhradně pro rozumné lidi www.racional.eu

Petr Pavel2,2015-03-24 13:10:49

Kolik uživatelů fóra je potřeba na výměnu žárovky?
-- 1 uživatel vymění žárovku a napíše příspěvek o tom, že vyměnil žárovku.
-- 3 uživatelé na to, aby napsali o podobných zkušenostech o výměně žárovky a o tom, jak různě mohou být žárovky vyměňovány.
-- 6 uživatelů k upozornění na to, jak nebezpečné může vyměňování žárovky být.
-- 1 uživatel k tomu, aby přesunul téma do sekce "Světlo".
-- 2 uživatelé na obhajobu toho, že téma mělo být přesunuto do sekce "Elektrické spotřebiče".
-- 5 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby v příspěvcích, týkajících se předchozích příspěvků o výměně žárovky.
-- 5 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby uživatelů, kteří poukazovali na gramatické chyby
-- 5 uživatelů, aby napsalo, že všichni uživatelé, jenž udělali gramatickou chybu, si mají znovu odchodit základní školu
-- 5 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby uživatelů, kteří posílali zpět do základní školy (a ti se budou bránit tím, že rychlý chlapci je správně, protože jsou v jejich nářečí mladý chlapci)
-- 4 uživatelé na to, aby se dohadovali, jestli se má říkat "žárovka" nebo "výbojka".
-- 2 uživatele "průmyslové profesionály", kteří budou všechny informovat o tom, že správný termín je "světlo".
-- 2 uživatele, kteří o sobě budou prohlašovat, že jsou také odborníci z průmyslu a že výraz "žárovka" je naprosto správný.
-- 5 uživatelů na to, aby se dohadovali, jestli jsou lepší klasické žárovky nebo rtuťové výbojky
-- 1 uživatel, který bude o sobě prohlašovat, že je doktor přírodních věd s červeným diplomem, a proto ví, že rtuť není jedovatá a jedovatost rtuti je jen mýtus.
-- 2 uživatele na to, aby upozornili, že toto není diskuze o pravopisu, ať přejdou do diskuze o pravopisu
-- 5 uživatelů na to, aby všechny ostatní informovali o tom, že diskuze o žárovkách není diskuze o žárovkách, ať ostatní laskavě pokračují v diskuzi jménem "Jaký monitor a vypalovačku?", která o žárovkách je.
-- 5 uživatelů k obraně příspěvků této diskuze, kteří budou říkat že všichni používáme žárovky a proto jsou ty příspěvky vlastně relevantní.
-- 2 feministky, aby upozornili na to, že ženy šroubují žárovky daleko lépe, než muži
-- 5 uživatelů ke vkládání příspěvků s odkazy, kde mohou ostatní uživatelé vidět různé druhy žárovek.
-- 4 uživatele, kteří napíšou příspěvky se správnými odkazy.
-- 6 uživatelů, kteří budou odkazovat na všechny příspěvky napsané od počátku až do současnosti, kompletně je citovat a to včetně všech hlaviček a podpisů, a nakonec do svého příspěvku přidají "Já taky"
-- 8 uživatelů, kteří budou psát skupině uživatelů, která dlouho nepsala, že nepíšou, protože nemůžou oponovat jejich názorům.
-- 4 uživatelé, kteří budou říkat "A neřešilo se tady tohle před chvílí?".
-- 9 uživatelů, kteří budou říkat "nejdřív hledej, než se tady budeš ptát na něco o žárovkách" a dají link na vyhledávání googlu s dotazem výměna žárovek, ve kterém google vyhodí jen odkazy na různé podstránky diskuze, ze které byl uživatel odkázán k vyhledávači.
-- 1 uživatel, který se zeptá, jak vyměnit kolo u auta.
-- 5 ekologů, aby nás varovalo, že žárovky způsobují extrémní globální oteplení, jenž do pěti let uvaří veškerý život na planetě
-- 9 opravdu přínosných uživatelů, kteří úplně každého uživatele do posledního musí upozornit na to, že je směšný. A každého jednotlivce musí na tuto veledůležitou informaci upozornit v samostatném příspěvku.
-- 1 administrátor, aby zablokoval uživatele za to, že si dovolil si stěžovat na šikanu jiným uživatelem
-- 1 uživatel, který byl doposud skrytý a bude reagovat na prapůvodní první příspěvek, který byl napsán před půl rokem, takže všechen ten cirkus se bude opakovat.

U nás to takto nikdy vypadat nebude, nebojte!
www.racional.eu diskuze jen pro rozumné lidi

Odpovědět

46dsk0uuw3

46dsk0uuw3,2006-07-23 22:57:01

AImob0mJUIgxG qC9Y2tSC6c tWlD44j8DcEra

Odpovědět


...

CC,2006-08-11 18:32:04

to je ovšem velice podnětná reakce, budu nad tím muset popřemýšlet...

Odpovědět
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace