Náplastí proti alkoholismu  
Po kuřácích budou bojovat se svým zlozvykem prostřednictvím náplastí i alkoholici.


Náplasti původně vyvinuté pro kuřáky, kteří bojují se svým smrdutým zhoubným návykem na zplodiny vznikající spalováním drti ze sušených listů tabáku virginského, by mohly pomoci i „závislákům“, kteří se neobejdou bez trvalého přísunu etylalkoholu. Americký lékař Jed Rose z Duke University v Durhamu zjistil, že látka mecamylamin potlačuje nejen neodolatelnou chuť na pořádného „čouda“, ale i nutkání hodit do sebe pivko či panáka. Při klinických studiích se ukázalo, že alkoholici užívající tuto látku snížili svou týdenní dávku alkoholu o 40%. Zatím se pro léčbu alkoholiků používal naltrexon, který zasahuje do funkcí tzv. endogenních opioidních peptidů a snižuje chuť alkoholiků na alkohol, a samozřejmě slavný Antabus (disulfiram), o jehož účincích na člověka konzumující alkohol se jistě netřeba šířit.

Mecamylamin by mohl arzenál látek využívaných pro boj s alkoholismem rozšířit. Lék byl vyvinut v padesátých letech pro léčbu vysokého tlaku, ale záhy se ukázalo, že kromě jiného potlačuje produkci dopaminu v mozku. Zvýšení hladin dopaminu je nezbytné k tomu, aby si kuřák nebo piják svůj zlozvyk skutečně užil. Bez dopaminu to prostě není ono.Náplasti původně určené odvykajícím kuřákům by měli pomoci i alkoholikům.
Datum: 21.04.2004
Tisk článku

Souhrnné texty z chemie pro přípravu k přijímacím zkouškám I. - Streblová Eva
 
 
cena původní: 110 Kč
cena: 106 Kč
Souhrnné texty z chemie pro přípravu k přijímacím zkouškám I.
Streblová Eva

Diskuze:

reakce

Johana,2005-06-22 20:09:04

Dobrý den,
reaguji na článek pana Petra o náplasti pro alkoholiky.Opravdu to funguje?Prosím dále o radu zda existují volně prodejné léky,podobné antabusu nebo prostě pomahající alkoholikům?Děkuji za jakoukoli odpověď.
johana

Odpovědět
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace