Nejpopulárnější vědecká postava  
O tom, že smysl pro humor a věda se nevylučují, svědčí celonárodní akce pořádaná British Association for the Advancement of Science v rámci každoročního Festivalu vědy.

British Association for the Advancement of Science vyhlásila celonárodní anketu o nejpopulárnějšího vědce. V klání se neutkají reální giganti vědy, např. fyzik Stephen Hawking s genetikem Johnem Sulstonem, ale filmové, televizní a románové postavy vědců. Za favority jsou považováni např. Mr Spock z nekonečného televizního seriálu Star Trek nebo Dana Scullyová ze seriálu Akta X. Nechybí samozřejmě ani dr. Frankenstein. Jde nepochybně o velmi chytrý a velkorysý tah, který může přitáhnout pozornost širší veřejnosti k zájmu o estival vědy a vědu jako takovou.
Sympatické je, že si britští vědci nelámou hlavu s tím, jestli se tím náhodou v očích veřejnosti neshodí a „jak budou vypadat“.
Ryze řečnická otázka: Umíte si představit, že by se v Čechách uspořádala například v rámci nějaké akce Akademie věd anketa, v které by na přední místo za příspěvek k popularizaci technických věd aspirovali „neumětelové“ Pat a Mat z večerníčku „A je to!“?

Je celkem jedno, jestli britskou anketu vyhraje Scullyová…… Dr. Frankenstein…


… černý kůň soutěže dr. Indiana Jones…… nebo někdo jiný. V každém případě vyhraje věda a vědci (ti skuteční).

Datum: 30.08.2004 18:09
Tisk článku

What if? - Munroe Randall
 
 
cena původní: 249 Kč
cena: 222 Kč
What if?
Munroe Randall

Diskuze:

A co JC

MiBi,2004-08-31 15:40:14

A co Jára Cimrman, to je přeci vědec světového formátu, kdo jiný by měl vyhrát ??

Odpovědět


Čeští vědátoři? Kdo to je?

Topí Pigula,2004-09-12 13:02:00

Upřímně řečeno, kdo ví z běžné populace o nějakých českých vědcích. Ještě tak o hokejistech, fotbalistech a Železném (napadl vás oštěpař nebo bývalý TV ředitel?)Věda je tak na okraji mediálního zájmu, že je to až nehezké. A kdo není v médiích, jako by nebyl. Samozřejmě, že samotným vědcům to nevadí, protože jejich úkolem i vášní je bádat a ne si honit triko popularitou. Od toho by tady měli být novináři... ale který z nich zná nějaké vědce a je alespoň trochu na úrovni, aby při rozhovoru s nimi nevypadal jako Tupoun Stoupa?
Topí Pigula

Odpovědět
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace