BSE - dvojnásobek!  
Nově provedené testy a odhalily, že počty nemocných krav byly ve Velké Británii dvakrát vyšší, než se uvádělo….
 

Všechny dosud zveřejněné údaje o epidemii BSE v Velké Británii se zřejmě mýlí. Výzkumný tým z tým londýnské Imperial College nově spočítal  počty krav nemocných bovinní spongiformní encefalopatií - BSE (nemocí šílených krav). Při výpočtech vychází z nově provedených biochemických testů, které provedli na některých ze 14 000 vzorcích tkání  jatečně poražených zvířat, uchovaných  z let 1999 – 2000. Vedoucí týmu Christl Donnelly : „Nové kalkulace potvrzují, že počet nemocných zvířat byl dvojnásobný než se myslelo“. To znamená, že pouze v samotné Velké Británii bylo více než dva milióny nakažených krav. Očekává se, že nově zveřejněné údaje budou dalším šokem  pro trh s hovězím, který se začínal stabilizovat.
Pravděpodobný scénář odhadovaného nárůstu počtu postižených lidí, kde se tato choroba projevuje jako varianta Creutzfeld-Jacobovy choroby, zůstává beze změny. Podle dnes zveřejněné informace, bez ohledu na zdvojnásobení počtu nemocných zvířat, odborníci soudí, že k obdobnému prudkému vzplanutí epidemie u lidí nedojde.
 

Datum: 17.10.2002
Tisk článku

Související články:

Astronomové chtějí použít Slunce jako ultimátní teleskop     Autor: Stanislav Mihulka (22.03.2017)
Paměť je vlastně jen šílenost pod kontrolou     Autor: Josef Pazdera (03.07.2015)
Vatikánská observatoř     Autor: Petr Kubala (28.09.2009)
Případ „šílené krávy“     Autor: Jaroslav Petr (10.03.2009)
Priony lze přenést tukovou tkání     Autor: Josef Pazdera (09.12.2008)Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadán


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace