Počítačový SARS  
Pokud Vám přijde elektronickou poštou „ SARS.exe“,…. Neotvírejte ji!
Druhý den se internetem šíří virus, jehož tvůrci zneužili snahy lidí mít přehled o šíření skutečného viru SARS. Počítačový virus SARS se Vás snaží přesvědčit abyste otevřeli nevyžádaný e-mail. V předmětu zprávy má většinou napsáno: Severe Acute Respiratory Syndrome. Existují ale již i mutace tohoto viru, které mají v předmětu napsáno pouze SARS, a nebo Hongkong.exe.

Počítačový virus se šíří hromadně formou elektronické pošty, která se snaží přesvědčit uživatele, aby otevřeli přílohu s podrobnostmi o viru SARS. Počítačový virus dostal pracovní název Coronex.

Pokud příjemce takové pošty přílohu otevře, virus se sám rozešle na adresy, které najde v jeho adresáři. Proto takovou poštu můžete obdržet i od adresáta, se kterým obvykle komunikujete.
I když experti tvrdí, že stupeň nebezpečí tohoto počítačového viru je nízký, přesto se podle agenturních zpráv bbc.uk šíří, díky zájmu o skutečný SARS rychle.
Datum: 25.04.2003
Tisk článku


Diskuze:

pop

pop,2006-06-09 13:19:03

hoj

OdpovědětTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace