První u nás, třetí na světě  
Kdyby se to povedlo českým fotbalistům nebo klukům, co celý život šťouchají zahnutým klackem do kusu černé gumy, byli by slavní. Když se to povedlo českému biologovi Petrovi Dvořákovi, věděla o tom jen hrstka zasvěcených.


 

Hlavní důvod, proč si Jaroslav Petr pozval přednostu ústavu biologie Lékařské fakulty Masarykovy university v Brně doc. Ing. Petra Dvořáka, CSc. k rozhovoru do pořadu Vstupte! Českého rozhlasu Leonardo, je fakt že Petr Dvořák vytvořil spolu s Alešem Hamplem v roce 2003 první české lidské embryonální kmenové buňky. V té době to byly třetí lidské embryonální kmenové buňky na světě. Naši vědci předběhli takové biologické velmoci, jako je Velká Británie. Česká veřejnost tenhle skvělý úspěch asi nikdy plně nedocenila.


Jak se dostane absolvent Vysoké školy zemědělské v Brně k vědě a lidským embryonálním kmenovým buňkám? Jak je českému vědci v zahraničí a jak mu je doma? Co všechno lidské embryonální kmenové buňky slibují? Čeho se bát a čeho ne?  To všechno se můžete dozvědět buď v přímém přenosu 27. října 2009 v 11.00 na Českém rozhlasu Leonardo nebo kdykoli později tak, že si stáhnete záznam rozhovoru z rozhlasového archivu, ale také zde  na Oslu v rubrice Audio.

Autor: Redakce
Datum: 27.10.2009 10:44
Tisk článku

Souhrnné texty z chemie pro přípravu k přijímacím zkouškám I. - Streblová Eva
 
 
cena původní: 110 Kč
cena: 106 Kč
Souhrnné texty z chemie pro přípravu k přijímacím zkouškám I.
Streblová Eva
Související články:

Že by už konečně schůdná léčba cukrovky prvního typu?     Autor: Josef Pazdera (21.01.2019)
Kmenové buňky léčí „chemobrain"     Autor: Josef Pazdera (16.02.2015)
Průlom v pěstování embryí z kmenových buněk     Autor: Stanislav Mihulka (09.04.2014)
Renovací kmenových buněk se podařilo posílit ochablé svaly     Autor: Josef Pazdera (26.02.2014)
Mračna nad Haruko Obokataovou     Autor: Josef Pazdera (19.02.2014)Diskuze:
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace