Rozum zvítězil  
Očkování etiopských vlků GMO-vakcinou proti vzteklině začalo.

Třicet vzácných vlků etiopských se už odebralo na věčnost poté, co podlehli vzteklině, ve chvíli, kdy začala zoufalá záchranná akce. Tři stovky z posledních 500 vlků jsou bezprostředně ohroženy vzteklinou, kterou do národního parku zanesli psi kočovníků. Preventivní očkování domácích psů se ukázalo jako neúčinné. Ostatně to se dalo čekat. Oočkujte psa lidem, kteří ilegálně žijí na území národního parku a pasou tam navzdory všem zákazům svá stáda. Když si dají trochu bacha, tak je na pláních a v horských údolích ochránci přírody nenajdou. A když je najdou, nemusí si tváří v tvář divokým kočovníkům prosadit svou.  Navzdory snaze etiopských ochránců přírody proto zůstává v okolí i uvnitř parku dost a dost psisek, která mohou vzteklinu přenášet.


Šance spočívá proto v současném očkování vlků. Počáteční váhání má na svědomí nejen nedostatek peněz na vakcínu, ale i obavy z toho, že vakcínu tvoří geneticky modifikovaný virus. Ve světě, který si rád hraje na „GMO-free“, je pro váhání mezi „GMO-vakcinací“ a „GMO-free vyhynutím“ místa habaděj.


Ochránci zvířat neustále zdůrazňují, že těžiště boje za záchranu vlků leží v opatřeních, jež by zabránila pronikání pastevců na půdu národního parku. To zní logicky. Ale dosažení tohoto bohulibého cíle je daleko za horizontem. Hrozba vyhynutí na vzteklinu je akutní.


Ke dni přípravy tohoto příspěvku se povedlo očkovat 15 (!) vlků. Jistě bude zajímavé sledovat, co bude postupovat rychleji – zda očkování nebo úhyny na vzteklinu. Závěrečný součet ale může být dost smutný.Podobné obrázky by mohly být lehce nenávratnou minulostí. Vlci v národním parku v pohoří Dále mají na kahánku.

Datum: 27.11.2003
Tisk článku

Skrytý život vlků - Dutcher Jim, Dutcherová Jamie
 
 
cena původní: 790 Kč
cena: 664 Kč
Skrytý život vlků
Dutcher Jim, Dutcherová Jamie

Diskuze:

Petr Pavel2,2015-03-24 11:22:44

A VY MÁTE PATENT NA ROZUM? JAK POZNÁTE, CO JE A CO NENÍ ROZUMNÉ?

JSOU PŘÍPADY, A ŽE JICH NENÍ MÁLO, KDY BOJEM PROTI ZLU JE VYVOLÁNO JEŠTĚ VĚTŠÍ ZLO.

OdpovědětTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace