Robotická kulička  
Něco, co vypadá jako hračka pro kočky z vietnamského tržiště, se stalo hitem letošní světové výstavy elektroniky v Las Vegas.

 


.
"Golfový míček", který se pohybuje sem a tam, uchvátil laiky i vývojáře her. Kromě bateriového servomotorku má uvnitř gyroskop a akcelerometr a můžete ho nechat koulet, kam se vám zachce. Pokud ovšem vlastníte iPhone od Apple nebo jiný chytrý telefon s operačním programem Android. Malá mičuda může i různě blikat, například podle toho zda stojí, jede rovně, nebo obchází objekty. Možnosti, jak si s míčkem vyhrát a jak jej vylepšovat, jsou podle Jimiho Bootha, vývojáře z Orbotix, společnosti z Kolorada, nekonečné. Se „Sphero“ (budoucí obchodní název) si můžete hrát sám, nebo vytvářet složité hry s pravidly pro více hráčů. „Máme stovky nápadů co s ní,“ říká Booth a dodává: „Jednak se sami pouštíme do tvorby nových her, ale také vytváříme prostor pro zapojení dalších vývojářů.


Sphero se má na americkém trhu objevit koncem letošního roku. Bez telefonu bude stát 100 dolarů. No nekupte to.

 

 

 

 

 

Datum: 09.01.2011 17:03
Tisk článku

Hra čísel - Co skutečně rozhoduje ve fotbale - Anderson Chris
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 297 Kč
Hra čísel - Co skutečně rozhoduje ve fotbale
Anderson Chris

Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadánPro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace