1,5 klonu osla si vede dobře  
První klon neplodného mezidruhového křížence se narodil v květnu 2003. Nyní vědci představili trojici klonů muly pocházejících z potraceného plodu.

Na výročním zasedání Americké asociace pro pokrok  ve vědě (AAAS) představili vědci z University of Idaho hned trojici klonů muly. Světu se tak po prvním klonu Idaho Gem, představili i jeho následníci Idaho Star a Utah Pioneer. Všechny tři klony (tedy 1,5 klonu osla) se těší velmi dobrému zdraví a nic jim nechybí.

Jejich „duchovní otec“ biolog Gordon Woods o nich říká: „Ze všeho nejradši by pořád jen běhali někde venku.“

Připomeňme si, že první klon lichokopytníka a zároveň první klon neplodného mezidruhového křížence Idaho Gen se narodil 4. května 2003 naklonováním z buněk potraceného plodu. Z týchž buněk byli naklonováni i jeho „bratři“.

Woods oprášil pro zasedání AAAS svou teorii o tom, že klonováním mul odhalil tajemství lidské rakoviny. Woods tvrdí, že uspěl až poté, co snížil v živných roztocích pro kultivaci embryí mul obsah vápníkových iontů. Vyvodil z toho, že lichokopytníci jako je kůň, osel, mula či mezek mají sníženou potřebu vápníku. Lidské embryo má mnohem vyšší nároky na vápník. A pozor - nyní přichází Woodova nevšední idea. Lichokopytníci jsou méně náchylní k nádorovému bujení než člověk, což je zjevně dáno jejich nižší potřebou vápníku. Pokud zjistíme, které molekuly řídí regulaci dělení buněk prostřednictvím vápníkových iontů u člověka, máme na dosah lék proti rakovině. Wood už si nechal nápad dokonce patentovat. Odborníci na nádorové bujení nad ním jen krčí rameny. Zdá se jim to všechno tak trochu „vycucané z prstu“. A to všichni mlčky přecházejí fakt, že když o pár měsíců později naklonovali Italové vedení Cesarem Gallim prvního koně, obešli se bez živných roztoků se sníženým obsahem vápníku.

Jako 1,0 Osla radíme: „Někde něco nehraje, dr. Woodsi. Co kdybyste se na chvilku proběhl se svými svěřenci. Třeba přijdete na lepší nápad.“


 

A to jsou oni – 1,5 klonu osla. Zprava do leva Idaho Gem, Utah Pioneer a Idaho Star. Prosím, o mluvte Idaho Gema, který na našeho fotoreportéra nezbedně vyplázl jazyk. Může za to jeho „koňská polovina“ – oslí půlka se za to upřímně styděla.

Datum: 16.02.2004
Tisk článku

Související články:

50% klonu osla     Autor: Jaroslav Petr (30.05.2003)Diskuze:

Kolik uživatelů fóra je potřeba na výměnu žárovky?

Novy Usvit,2015-03-20 12:23:17

Kolik uživatelů fóra je potřeba na výměnu žárovky?
-- 1 uživatel vymění žárovku a napíše příspěvek o tom, že vyměnil žárovku.
-- 4 uživatelé na to, aby napsali o podobných zkušenostech o výměně žárovky a o tom, jak různě mohou být žárovky vyměňovány.
-- 7 uživatelů k upozornění na to, jak nebezpečné může vyměňování žárovky být.
-- 1 uživatel k tomu, aby přesunul téma do sekce "Světlo".
-- 2 uživatelé na obhajobu toho, že téma mělo být přesunuto do sekce "Elektrické spotřebiče".
-- 6 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby v příspěvcích, týkajících se předchozích příspěvků o výměně žárovky.
-- 6 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby uživatelů, kteří poukazovali na gramatické chyby
-- 6 uživatelů, aby napsalo, že všichni uživatelé, jenž udělali gramatickou chybu, si mají znovu odchodit základní školu
-- 6 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby uživatelů, kteří posílali zpět do základní školy (a ti se budou bránit tím, že rychlý chlapci je správně, protože jsou v jejich nářečí mladý chlapci)
-- 5 uživatelů na to, aby se dohadovali, jestli se má říkat "žárovka" nebo "výbojka".
-- 2 uživatele "průmyslové profesionály", kteří budou všechny informovat o tom, že správný termín je "světlo".
-- 2 uživatele, kteří o sobě budou prohlašovat, že jsou také odborníci z průmyslu a že výraz "žárovka" je naprosto správný.
-- 5 uživatelů na to, aby se dohadovali, jestli jsou lepší klasické žárovky nebo rtuťové výbojky
-- 1 uživatel, který bude o sobě prohlašovat, že je doktor přírodních věd s červeným diplomem, a proto ví, že rtuť není jedovatá a jedovatost rtuti je jen mýtus.
-- 2 uživatele na to, aby upozornili, že toto není diskuze o pravopisu, ať přejdou do diskuze o pravopisu
-- 5 uživatelů na to, aby všechny ostatní informovali o tom, že diskuze o žárovkách není diskuze o žárovkách, ať ostatní laskavě pokračují v diskuzi jménem "Jaký monitor a vypalovačku?", která o žárovkách je.
-- 5 uživatelů k obraně příspěvků této diskuze, kteří budou říkat že všichni používáme žárovky a proto jsou ty příspěvky vlastně relevantní.
-- 2 feministky, aby upozornili na to, že ženy šroubují žárovky daleko lépe, než muži
-- 5 uživatelů ke vkládání příspěvků s odkazy, kde mohou ostatní uživatelé vidět různé druhy žárovek.
-- 4 uživatele, kteří napíšou příspěvky se správnými odkazy.
-- 5 uživatelů, kteří budou odkazovat na všechny příspěvky napsané od počátku až do současnosti, kompletně je citovat a to včetně všech hlaviček a podpisů, a nakonec do svého příspěvku přidají "Já taky"
-- 5 uživatelů, kteří budou psát skupině uživatelů, která dlouho nepsala, že nepíšou, protože nemůžou oponovat jejich názorům.
-- 4 uživatelé, kteří budou říkat "A neřešilo se tady tohle před chvílí?".
-- 9 uživatelů, kteří budou říkat "nejdřív hledej, než se tady budeš ptát na něco o žárovkách" a dají link na vyhledávání googlu s dotazem výměna žárovek, ve kterém google vyhodí jen odkazy na různé podstránky diskuze, ze které byl uživatel odkázán k vyhledávači.
-- 1 uživatel, který se zeptá, jak vyměnit kolo u auta.
-- 5 ekologů, aby nás varovalo, že žárovky způsobují extrémní globální oteplení, jenž do pěti let uvaří veškerý život na planetě
-- 9 opravdu přínosných uživatelů, kteří úplně každého uživatele do posledního musí upozornit na to, že je směšný. A každého jednotlivce musí na tuto veledůležitou informaci upozornit v samostatném příspěvku.
-- 1 administrátor, aby zablokoval uživatele za to, že si dovolil si stěžovat na šikanu jiným uživatelem
-- 1 uživatel, který byl doposud skrytý a bude reagovat na prapůvodní první příspěvek, který byl napsán před půl rokem, takže všechen ten cirkus se bude opakovat.

U nás to takto nikdy vypadat nebude, nebojte!
www.racional.eu diskuze jen pro rozumné lidi

OdpovědětTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace