1,5 klonu osla si vede dobře  
První klon neplodného mezidruhového křížence se narodil v květnu 2003. Nyní vědci představili trojici klonů muly pocházejících z potraceného plodu.

Na výročním zasedání Americké asociace pro pokrok  ve vědě (AAAS) představili vědci z University of Idaho hned trojici klonů muly. Světu se tak po prvním klonu Idaho Gem, představili i jeho následníci Idaho Star a Utah Pioneer. Všechny tři klony (tedy 1,5 klonu osla) se těší velmi dobrému zdraví a nic jim nechybí.

Jejich „duchovní otec“ biolog Gordon Woods o nich říká: „Ze všeho nejradši by pořád jen běhali někde venku.“

Připomeňme si, že první klon lichokopytníka a zároveň první klon neplodného mezidruhového křížence Idaho Gen se narodil 4. května 2003 naklonováním z buněk potraceného plodu. Z týchž buněk byli naklonováni i jeho „bratři“.

Woods oprášil pro zasedání AAAS svou teorii o tom, že klonováním mul odhalil tajemství lidské rakoviny. Woods tvrdí, že uspěl až poté, co snížil v živných roztocích pro kultivaci embryí mul obsah vápníkových iontů. Vyvodil z toho, že lichokopytníci jako je kůň, osel, mula či mezek mají sníženou potřebu vápníku. Lidské embryo má mnohem vyšší nároky na vápník. A pozor - nyní přichází Woodova nevšední idea. Lichokopytníci jsou méně náchylní k nádorovému bujení než člověk, což je zjevně dáno jejich nižší potřebou vápníku. Pokud zjistíme, které molekuly řídí regulaci dělení buněk prostřednictvím vápníkových iontů u člověka, máme na dosah lék proti rakovině. Wood už si nechal nápad dokonce patentovat. Odborníci na nádorové bujení nad ním jen krčí rameny. Zdá se jim to všechno tak trochu „vycucané z prstu“. A to všichni mlčky přecházejí fakt, že když o pár měsíců později naklonovali Italové vedení Cesarem Gallim prvního koně, obešli se bez živných roztoků se sníženým obsahem vápníku.

Jako 1,0 Osla radíme: „Někde něco nehraje, dr. Woodsi. Co kdybyste se na chvilku proběhl se svými svěřenci. Třeba přijdete na lepší nápad.“


 

A to jsou oni – 1,5 klonu osla. Zprava do leva Idaho Gem, Utah Pioneer a Idaho Star. Prosím, o mluvte Idaho Gema, který na našeho fotoreportéra nezbedně vyplázl jazyk. Může za to jeho „koňská polovina“ – oslí půlka se za to upřímně styděla.

Datum: 16.02.2004
Tisk článku

Související články:

50% klonu osla     Autor: Jaroslav Petr (30.05.2003)Diskuze:

Kolik uživatelů fóra je potřeba na výměnu žárovky?

Novy Usvit,2015-03-20 12:23:17

Kolik uživatelů fóra je potřeba na výměnu žárovky?
-- 1 uživatel vymění žárovku a napíše příspěvek o tom, že vyměnil žárovku.
-- 4 uživatelé na to, aby napsali o podobných zkušenostech o výměně žárovky a o tom, jak různě mohou být žárovky vyměňovány.
-- 7 uživatelů k upozornění na to, jak nebezpečné může vyměňování žárovky být.
-- 1 uživatel k tomu, aby přesunul téma do sekce "Světlo".
-- 2 uživatelé na obhajobu toho, že téma mělo být přesunuto do sekce "Elektrické spotřebiče".
-- 6 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby v příspěvcích, týkajících se předchozích příspěvků o výměně žárovky.
-- 6 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby uživatelů, kteří poukazovali na gramatické chyby
-- 6 uživatelů, aby napsalo, že všichni uživatelé, jenž udělali gramatickou chybu, si mají znovu odchodit základní školu
-- 6 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby uživatelů, kteří posílali zpět do základní školy (a ti se budou bránit tím, že rychlý chlapci je správně, protože jsou v jejich nářečí mladý chlapci)
-- 5 uživatelů na to, aby se dohadovali, jestli se má říkat "žárovka" nebo "výbojka".
-- 2 uživatele "průmyslové profesionály", kteří budou všechny informovat o tom, že správný termín je "světlo".
-- 2 uživatele, kteří o sobě budou prohlašovat, že jsou také odborníci z průmyslu a že výraz "žárovka" je naprosto správný.
-- 5 uživatelů na to, aby se dohadovali, jestli jsou lepší klasické žárovky nebo rtuťové výbojky
-- 1 uživatel, který bude o sobě prohlašovat, že je doktor přírodních věd s červeným diplomem, a proto ví, že rtuť není jedovatá a jedovatost rtuti je jen mýtus.
-- 2 uživatele na to, aby upozornili, že toto není diskuze o pravopisu, ať přejdou do diskuze o pravopisu
-- 5 uživatelů na to, aby všechny ostatní informovali o tom, že diskuze o žárovkách není diskuze o žárovkách, ať ostatní laskavě pokračují v diskuzi jménem "Jaký monitor a vypalovačku?", která o žárovkách je.
-- 5 uživatelů k obraně příspěvků této diskuze, kteří budou říkat že všichni používáme žárovky a proto jsou ty příspěvky vlastně relevantní.
-- 2 feministky, aby upozornili na to, že ženy šroubují žárovky daleko lépe, než muži
-- 5 uživatelů ke vkládání příspěvků s odkazy, kde mohou ostatní uživatelé vidět různé druhy žárovek.
-- 4 uživatele, kteří napíšou příspěvky se správnými odkazy.
-- 5 uživatelů, kteří budou odkazovat na všechny příspěvky napsané od počátku až do současnosti, kompletně je citovat a to včetně všech hlaviček a podpisů, a nakonec do svého příspěvku přidají "Já taky"
-- 5 uživatelů, kteří budou psát skupině uživatelů, která dlouho nepsala, že nepíšou, protože nemůžou oponovat jejich názorům.
-- 4 uživatelé, kteří budou říkat "A neřešilo se tady tohle před chvílí?".
-- 9 uživatelů, kteří budou říkat "nejdřív hledej, než se tady budeš ptát na něco o žárovkách" a dají link na vyhledávání googlu s dotazem výměna žárovek, ve kterém google vyhodí jen odkazy na různé podstránky diskuze, ze které byl uživatel odkázán k vyhledávači.
-- 1 uživatel, který se zeptá, jak vyměnit kolo u auta.
-- 5 ekologů, aby nás varovalo, že žárovky způsobují extrémní globální oteplení, jenž do pěti let uvaří veškerý život na planetě
-- 9 opravdu přínosných uživatelů, kteří úplně každého uživatele do posledního musí upozornit na to, že je směšný. A každého jednotlivce musí na tuto veledůležitou informaci upozornit v samostatném příspěvku.
-- 1 administrátor, aby zablokoval uživatele za to, že si dovolil si stěžovat na šikanu jiným uživatelem
-- 1 uživatel, který byl doposud skrytý a bude reagovat na prapůvodní první příspěvek, který byl napsán před půl rokem, takže všechen ten cirkus se bude opakovat.

U nás to takto nikdy vypadat nebude, nebojte!
www.racional.eu diskuze jen pro rozumné lidi

Odpovědět


Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku nebo na povolení redakce
Zásady ochrany osobních údajů webu osel.cz