Zákeřně chytrá toaleta  
Dříve byly „hloupé“ telefony, ale chytří uživatelé, dneska je to prý naopak. Dříve nebyly ani chytré toalety ovládané přes BlueTooth. Podle výrobce jeho chytrá toaleta přináší jinou kvalitu do procesu vyměšování, ale může se to velmi zákeřně vymstít.

Chytrá záchodová mísa SATIS

Co šlo dovnitř, jednou zákonitě musí  jít zase ven a proč to lidem co nejvíce nezpříjemnit, řekli si zřejmě inženýři japonské firmy Lixil, když navrhovali luxusní chytrou toaletu Satis. Ta se o vás postará a splní vám každé přání, stačí na ni usednout s mobilním telefonem v ruce a přes Android aplikaci zadávat povely. Třeba umytí bidetem a osušení horkým vzduchem, samozřejmě i spláchnout, sklopit prkýnko a před usednutím jej řádně nechat vyhřát anebo uvolnit dávku osvěžovače vzduchu. Vše přes rozhraní  BlueTooth.

 

Hudba a vůně podle nálady? Ale jistě...
 
 
Dvě samostatné trysky očistí nejen to, co mají, ale i samy sebe. Je zbytečné dodávat, že teplotu a sílu „masírování„ lze předvolit.

 


Jenomže ďábel je skryt v detailech a lenost se nevyplácí. Luxusní toaleta, která stojí od 2358 do 4657 USD kupodivu má pouze jeden a nezměnitelný PIN, „0000“. Japonští inženýři byli líní dát tam volitelný tajný PIN.  A tak stačí, aby se v okolí vyskytnul vtipálek, který bude dostatečně blízko, aby se přes BleuTooth s toaletou spojil a může vám udělat z požitku noční můru. Najednou si toaleta bude dělat co sama chce, což uživatele může pořádně vystresovat. Nenadálá sprška vody z bidetu, sušení není zase tak zákeřné, jako pořádně rozpálené prkýnko.  Anebo třeba pořádná díra v rozpočtu, když hacker toaletu nechá pořád dokola splachovat. Fantazii se meze nekladou, poklidného úkonu ne nepodobného zenové meditaci se může stát adrenalinový zážitek.
A co teprve až bude vyměňovat i dámské tampóny...


 
Literatura:
Lixil: http://global.lixil.co.jp/product/sanitary.htm
http://phys.org/news/2013-08-hard-coded-pin-vulnerability-smart-toilets.html

Autor: Martin Tůma
Datum: 08.08.2013 13:15
Tisk článku

Související články:

Jak přesvědčit lidi chodit     Autor: (28.11.2009)Diskuze:

Roman

Pavol Sedláček,2013-08-09 09:01:08

Ked uzivatel strati mobil,klasike sa nevyhne :D

Odpovědět


:) :) :)

Jarda Molnar,2013-08-09 12:55:45

Šmankote.... božínku.... to sedlo!
Díky.

Odpovědět

-

Zdeněk Jindra,2013-08-08 20:27:06

Ty tlačítkové záchody tam normálně už vyrábějí, tohle bude nejspíš zasloužená past na frikulíny.

Odpovědět

a

Roman Gramblička,2013-08-08 14:06:02

a někdy mám skutečně pocit, že čím víc chytrých technologií je kolem nás, tím víc hloupneme

Odpovědět

spříjemnit a ulehčit???

Roman Gramblička,2013-08-08 14:03:44

no to si snad výrobci dělaj prrdel. To má být vyťukávání do mobilu jednodušší než rychlé stlačení příslušných tlačítek na zdi nebo na boku mísy??? Soudruzi asi spadli z jahody. Už tak má každý z nás mobil věčně přilepený k ruce nebo uchu. Čest výjimkám

Odpovědět


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace