Inteligentní paruka naviguje pomocí GPS  
neb jen pro plešaté

 

Nejnovější pírůstek ve světě nositelných počítačů by se prý mohl stát šlágrem stejně jako kdysi kapesní kalkulačka a walkman. Problém ale je, že "SmartWig", jak to tvůrci nazvali, je vlastně jen jen pro plešaté. Jde vlastně o zakamuflované snímače elektrických impulsů do podoby příčesku, který sleduje a vyhodnocuje  mozkové vlny. A protože je modní doplněk vybaven GPS, může nositele například "dopravit" na místa, kam má naplánováno.

 

Zvětšit obrázek
Paruka "SmartWig" (Kredit: SONY)

Výrobce doufá, že produkt zaujme trh podobně, jako kdysi hračka Tamagoči. Problém je, že plešatých Japonců zrovna moc není. Každopádně ti olysalí, nebo vyholení budou moci prostřednictvím svých mozkových vln, které paruka „čte“,  ovládat například laserové ukazovátko, nebo jiné zařízení. Paruchňa dovede například ovládat PowerPointové presentace a může posunovat obrázky tam a zpět a zoomovat, aniž by bylo třeba inspicientovi hlásit „další prosím“ nebo sahat na myš,... Nositeli zůstávají obě ruce volné a tak se nápad má šanci uplatnit na přednáškách, při  laboratorních pracech, kdy učiteli zůstávají ruce volné k ovládání přístrojů, či zkumavek,... Zkrátka by neměla přijít ani choreografie uměleckých děl. Dokáže ale vylepšit i předváděčky „šmejdů“.
A jak že paruka naviguje? Snímá data ze satelitů a pomocí malých vibrací na různých místech hlavy nám hlásí, zda je třeba zahnout vlevo, nebo do prava. S takovým vybavením prý může dělat průvodce po městě i cizinec. A nejspíš i geocaching přestane být zábavný.

 

Mluvčí Sony uvedl, že patenty na SmartWig podali v Evropské unii a ve Spojených státech. Firmě Sony se v poslední době moc nedařilo a jen vzpomínala na svůj fenomenální úspěch s Walkmanem.  Ze slov generálního ředitele Kazuo Hirai se dá usoudit, že firma  hodně investuje do prostředků a vývoje zařízení, která se dají nosit. Má jít o „druhou generaci“ a příkladem jsou již  jejich inteligentní hodinky. U nich ale mají tvrdou konkurenci v podobě Samsung Electronics a nebo  Apple s jejich "iWatch".  Paruka, jak se zdá, ještě nikoho  nenapadla. Zájem  prý už je, hlavně o ty blond.

Datum: 29.11.2013 13:11
Tisk článku


Diskuze:

Blond

David Korinek,2013-11-29 20:00:55

Dobrej dodatek ;)

Odpovědět


Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku nebo na povolení redakce
Zásady ochrany osobních údajů webu osel.cz