Test pro studenty z chemie  
Otázka: "Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické (absorbuje teplo)?" , University of Washington

 

Robert Boyle (1627 - 1691) byl irský filosof, fyzik a chemik .

Většina studentů napsala své  domněnky na základě Boylova zákona (plyn se ochlazuje, když se roztahuje, a  zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou variantu. Jeden student ale napsal  toto:

Nejprve musíme vědět, jak se hmota  pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do  pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že  duše která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše.

Pro  představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství  v dnešním světě.
Většina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve,  přijde do pekla. Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé  nepatří do více než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do  pekla.

 

Kniha: "Chlad".

Na  základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste . Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší.

 

To  nám dává dvě možnosti:

1)  Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí duše  do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.

2)  Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a tlak  budou klesat, až peklo zmrzne.

Která z možností je správná?  Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili "Dříve  bude v pekle zima, než se s tebou vyspím" a se zřetelem k tomu, že se se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo.

Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela "Ach, můj Bože!"

Student Tao Nareb  jako jediný dostal 10 bodů.

Autor:
Datum: 26.05.2005 16:06
Tisk článku

Související články:

Věda na titulních stránkách     Autor: Jaroslav Petr (08.07.2009)
Bludné balvany za rok 2006     Autor: Redakce (13.03.2007)
Vznikla Církev hudby     Autor: Jindřich Solovej (01.04.2006)
Český rozhlas Regina     Autor: Hubert Herrmann (22.04.2005)Diskuze:

ale jako jo

SM,2005-06-01 12:49:04

Já se docela pobavil. Proč ne. Možná je starej, ke mě ale zatím nedoputoval. Náhodou je docela zábavný občas mrknout na tyhle internetový memy, může to leccos napovědět o našich hlavách :)

Odpovědět

stary

milan,2005-05-29 10:19:24

Tak tohle bych fakt necekal. Je to pekne stary. Asi uz autor fakt nemel,co psat.

Odpovědět

Vtip je to vousatý, ale ne každý ho musí znát :-)

Pavel Brož,2005-05-26 17:42:04

Kolikrát jsem sám překvapený, když mi moji třeba i o dost mladší kamarádi pošlou jako horkou novinku vtip, který jsem znal už v době, kdy oni za sebou ještě tahali kačera :-))) Někdy zase naopak překvapí o dost starší kolegyně tím, že ji rozesmálo něco, co jsem myslel, že už dávno musí znát - inu, vtipy kolují a mutují (mimochodem, taky to znám ve verzi, kdy se ona slečna s tím studentem nevyspala, jeho závěr pak byl opačný).
Mimochodem, čistě logicky vzato, kdyby existoval člověk, který zná úplně všechny vtipy, tak by to bylo pro něj dost smutný, protože by se už žádnému vtipu zasmát nemohl, když už by všechny znal - pročež vivat těm, kteří se můžou zasmát i hodně vousatým vtipům :-)))

Odpovědět


určitě k vám dokolovalo i...

Tinny,2005-05-31 16:10:16

obrázek dvou delfínů ve skoku nad mořskou hladinu (teda nevím, zda to primárně sloužilo jako pomůcka ve výuce o příbuznosti kytovců a sudokopytníků, a nebo to bylo myšleno jako vtip hned od začátku). Teda místo toho delfína vpravo byla kráva (ve skoku). A u toho text, něco o přepracovanosti a duševní rovnováze testovaného, to podle toho co na obrázku viděl...
Kdysi to doputovalo až ke mě. Poštu tohoto typu nemám rád a tak jsem se známemu který mi to poslal "pomstil" tím, že jsem druhou krávu odmazal a "domontoval" místo ní kopii toho prvního (jen stín krávy ve vodě zůstal; ožná mám ještě obě varianty někde schované).
A jaké bylo překvapení, když jsem obrázek s "mojí" dvojicí delfínů a původním textem dostal po více než roce znovu a dokonce to někde někdo vystavil na nějaký blog :-)
Proč to píšu - některý blbiny na netu (nejen) jsou asi nesmrtelný... :-D
Dost jsem se nasmál...

Odpovědět

Ano vtipy mutují a kolují

redakce,2005-05-26 17:01:34

Proto to je článek v podrubrice "VTIPY". Je jen na Vás čtenářích, jak nám hlasováním (nebo v diskusi) dáte najevo, zda sem vtípky občas máme dávat, či ne. (paz.)

Odpovědět

Téměř stejný článek před několika lety již vyšel

Mr.Slider,2005-05-26 16:20:59

Jo, tak velmi podobný článek jsem kdysi četl v jednom časopise. Bylo to tak před třemi či čtyřmi roky. Určitě ho ještě někde mám. Jen ten závěr tam byl jiný. Zcela opačný, protože se s ním nevyspala. Tuším, že tam bylo i jiné jméno. Večer mohu juknout, co to bylo za časopis. Koupil jsem ho jen jednou. Koukám, že tohle dokolovalo i sem. Jen mě mate ten rok 2005 v hlavičce článku. Asi to má vypadat zajímavějc a důvěrihodnějc:o( Udělam sken toho časáku a hodim to na web, aby to lidi mohli porovnat.

Odpovědět


Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku nebo na povolení redakce
Zásady ochrany osobních údajů webu osel.cz