Oskarový film volně na webu  
Vydavatelská skupina Nature presentuje animaci RNA-interference. Doporučujeme stáhnout (cca 1- 2 minuty) a shlédnout.

V předvečer udílení filmových Oscarů jsem snad poprvé v životě zalitoval, že nerozhoduji o nominacích a nemám vliv na to, kdo zvedne nad hlavu tu profláknutou zlatou sošku a se slzami v očích bude děkovat všemu a všem. Můj hlas by nepatřil ani nějakému Tomovi ani nějaké Julii. Zkrátka by vyšli i hobiti, elfové a skřeti z pána prstenů. Obávám se, že by ho nedostaly ani české Želary. Přednost bych dal animovanému snímku, který na svých webových stránkách gratis distribuuje vydavatelská skupina Nature.


Pokud máte sebemenší problémy s vysvětlením RNA-interference svým studentům, nebo pokud si jako studenti  ve školní škamně marně lámete hlavu nad tímhle bezesporu zajímavým jevem, doporučuji vám vřele animaci znázorňují RNA-interferenci na adrese


http://www.nature.com/focus/rnai/animations/animation/animation.htm


Texty o RNA interferenci máte k tomu gratis jako prémii.


 

 

Slibte mi jen jedno. Že si po shlédnutí tohoto skvostu spolu se mnou zašeptáte: „Oscar goes to RNA-interference!“
Datum: 25.02.2004
Tisk článkuDiskuze:

re: paneboze!

kolisko,2004-03-02 17:01:18

Ja to tam vidim i v avi a mpeg (kdyz pominu prohlizeni primo ve flashi). Takze si to pri trose sikovnosti prehrajete i v pracce :)

Odpovědět

Anders

Josef Pazdera,2004-02-28 10:10:13

Andersi, případně další ochotní čtenáři,nejsme až takoví počítačoví mágové, abychom rozpoznali, proč Quicktime player,... může někomu škodit. Možná by to chtělo upozornění, ktré neumíme zformulovat.
Help please.

Odpovědět

paneboze!

Anders,2004-02-27 09:14:17

Ono je to v *.mov, smula Quicktime player a RealPlayer, mi nesmi na pocitac. :-/

OdpovědětTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace