A tu o zvířátkách znáte?  
Tato informace má malou míru důležitosti.

 


Zvířátka v lese se dohodla, že si postaví sídliště.
Do města na příslušné
úřady půjde liška, ta je dost fikaná, všechna potřebná potvrzení a povolení rychle vyřídí... řekla si zvířátka. A tak tedy liška šla. Přešel den, dva, týden, měsíc a po měsíci se liška vrací se stáhnutým ocasem a celá zničená říká - 35 potvrzení mám, jen to 36 - poslední se mi už vyřídit nepodařilo.
Tak se do města vydá medvěd. Ten jako
nejsilnější v lese určitě zařídí, abychom tu měli sídliště - přemýšlela zvířátka. Přešel den, dva, týden, měsíc a po měsíci se medvěd celý stresovaný a vyhublý vrací a říká - 35 potvrzení mám, jen to 36 - poslední se mi už vyřídit nepodařilo.
Zvířátka se už pomalu smiřují s
tím, že dál budou bydlet v podmínkách, nedůstojných pro zvířata v 21. stolení, když tu najednou řekne oslíček: já bych to zkusil vyřídit! Ostatní zvířátka se začnou smát a říkají: Ani liška se svým intelektem a ani medvěd z pozice moci to nedokázali vyřídit, už jen ty to dokážeš! Ale oslík se těmito řečmi nedal odradit a vydal se do města.
Za tři dny se
zvířátka vzbudila kvůli velkému ruchu a vidí, jak už z dálky jde osel a mává všemi potvrzeními. Za zády mu jedou bagry, jeřáby, nákladní auta s pískem apod. Zvířátka se nestačí divit a ptají se osla, jak se mu to podařilo vyřídit. Velmi jednoduše - říká osel. Přijdu na úřad, otevřu první dveře - spolužák, druhé dveře - spolužák, třetí dveře - spolužák...


 Poznámka: Staženo z internetu, autor a zdroj se nepodařilo zjistit.


 


 

Autor: Pavel Brož
Datum: 09.06.2004
Tisk článku

Související články:

Létající prkno     Autor: Redakce (19.04.2016)
Kam se pohne balónek     Autor: Martin Tůma (23.04.2014)
Zákeřně chytrá toaleta     Autor: Martin Tůma (08.08.2013)
Budou Angry Birds v Rusku zakázanou hrou?     Autor: Martin Tůma (01.04.2013)
Konec (nejen) pražských taxikářů?     Autor: Martin Tůma (01.04.2012)Diskuze:

tady byli taky

jarda petr,2004-06-12 06:42:25

To tedy nevím, který udavač to napsal. Fakt je, že u nás v ústavu byli ti zvířecí otrapové taky, abychom jim dali dobrozdání ohledně vhodnosti novostavby pro pohodu (welfare) zvířat. Pokud se pamatuji, tak jsem jim to razítko dal. Jestli jsme spolu chodili do školy, na to si nevzpomínám. Možnost, že bych se svým jednáním dostal do střetu zájmů, ale kategoricky popírám.

Odpovědět

Autorem článku nejsem já!

Pavel Brož,2004-06-09 14:39:38

Nevím, proč mi ho Josef Pazdera připsal na triko, já jsem pouze jeden z vícero lidí, kteří mu tento vtípek přeposlali. Takže tady z tohoto se musím vyzout, nezaslouženě bych si tak zvyšoval počet svých článků na oslu :-)))

Odpovědět

osel všude bratra má....

Josef,2004-06-09 12:54:10

a když ne bratra, tak spolužáka. Cháchachácha! To je pěkné, možná trochu smutné, ale pravda, někdy to může přinést nečekaný efekt. Proto stojí za to žít, vždyť jak je dobré umět se i smutnou věcí pobavit.
Josef D.

Odpovědět


Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku nebo na povolení redakce
Zásady ochrany osobních údajů webu osel.cz