Vědci vymazali „pauzu“ v oteplování  
Vědci odmítají zveřejnit, jak a proč z dějin vymazali „pauzu v oteplování“. Podobně jako kdysi Michael Mann odmítal zveřejnit, jak a proč vymazal z dějin“malou dobu ledovou“.

Připomíná to doby, kdy Sovětský svaz přepisoval učebnice dějepisu, aby z dějin komunistické strany vymazal zmínky o lidech, kteří se znelíbili Stalinovi. Klimatolog by to vysvětlil asi takto: „Skvrna, která vypadala jako Ježov, byla jen artefakt způsobený odrazem světla.
Připomíná to doby, kdy Sovětský svaz přepisoval učebnice dějepisu, aby z dějin komunistické strany vymazal zmínky o lidech, kteří se znelíbili Stalinovi. Klimatolog by to vysvětlil asi takto: „Skvrna, která vypadala jako Ježov, byla jen artefakt způsobený odrazem světla.

Americká agentura pro oceány a atmosféru (NOAA) v čele s Thomasem Karlem v červnu 2015 vydala senzační studii (tzv. pause buster), která vymazala legendární pauzu v oteplování“ z dějin. Vědci prostě přepsali historické záznamy.

 

 

Karl, T. R., et al., Possible artifacts of data biases in the recent global surface warmi

ng hiatus. Scienceexpress, June 4, 2015. http://www.le-telegraphe.ch/docus/warming.pdf

 

Klimatologové v nové studii škrtem pera zdvojnásobili teplotní trend za poslední generaci. Z 0,046°C za deset let na 0,093°C za deset let. Použili starou osvědčenou metodu. Vzali teploty moří, starší období ochladili a novější období ohřáli, aby se na papíře zvětšil teplotní rozdíl.

 

O co jde? Podle satelitního měření se od roku 1998 mírně ochlazuje, podle pozemního měření jako je britský systém HadCRUT, teploty stagnují. Neotepluje se a nedokážeme vysvětlit proč. Je to trapas, naříkal klimatolog Trenberth v jednom z e-mailů, které unikly na veřejnost v aféře Climategate.

 

Nejprve vědci problém přiznávali jen v soukromí. Pak pauzu („hiatus) uznala i Pátá zpráva klimatického panelu OSN. Pak vědecká komunita začala panicky chrlit různé většinou za vlasy přitažené - teorie, co je příčinou, že se oteplování na tak dlouho zastavilo. Modely pauzu nedokáží vysvětlit. Meteorolog Anthony Watts napočítal přes padesát takových výmluv (viz ZDE). Oteplování se prý schovalo do mořských hlubin, kde číhá. Nebo za neoteplování může zmenšení ozónové díry. Nebo Číňané a jejich tovární komíny. Nebo borovice, protože moc smrdí. Apod.

 

http://video.aktualne.cz/dvtv/kremlik-globalni-oteplovani-mame-vetsi-problemy-nedostatek-l/r~0c7a1622a58211e58c6b0025900fea04/
Autor tohoto článku o vymazání „pauzy“ mluvil nedávno v internetové televizi Drtinová-Veselovský (DVTV) 18.12.2015. Odkaz ZDE.

Zoufalé hledání nyní konečně končí. Vědci se nepříjemného problému zbavili tím, že prostě přepsali historické záznamy. Žádná pauza nikdy nebyla. Rozejděte se, tady není nic k vidění. Jak je to možné takto manipulovat s daty? Jsou různé druhy měření a každé ukazuje něco jiného. Na světě jsou tisíce měřících stanic a každá část světa se klimaticky vyvíjí jinak. Někde se spíše ochlazuje, jinde otepluje. Závisí tedy subjektivně na rozhodnutí daného vědce, které stanice do své statistiky zahrne a které ne.

 

 

Motivací zřejmě byla snaha připravit mediálně půdu pro prosincovou klimatickou konferenci OSN v Paříži. Bylo nutné nějaké to oteplování vyrobit alespoň na papíře. aby bylo proti čemu takzvaně bojovat. Aby šlo zdůvodnit zdražování energií a potravin, podporu biopalivových a solárních magnátů. Aby se kola klimatického byznysu mohla točit dál.

 

OSN se najednou už nehlásí k tomu, že existenci pauzy sama přiznala. Nová verze historie zní takto: Pauzu v oteplování si prý vymysleli popírači změn klimatu, aby zmátli lidi. Novináři z britského Guardianu píší, že Karlova studie „vyvrací hypotézu o tzv. pauze, kterou skeptici zneužívali k podkopávání vědy (to undermine science)". Místopředseda IPCC Jean-Pascal van Yperselle zase jásal: „Je to poslední hřebík do rakve té představy o jakési pauze, kterou tu šířili lidé, kteří se snaží mást veřejnost ohledně klimatu."

 

Lež jako věž. Představa o "pauze" v oteplování není výmysl opozice. Existenci pauzy uznali i klimatologové OSN ve zprávě IPCC z roku 2013. Viz třeba tento článek BBC: "Global warming pause 'central' to IPCC climate report". Ale alarmisté se nikdy nenechají vyrušit z klidu něčím tak podružným jako jsou fakta.

 

Odbornou kritiku Karlovy studie z pera fyziků a klimatologů si můžete přečíst třeba zde:

http://judithcurry.com/2015/06/04/has-noaa-busted-the-pause-in-global-warming/

http://motls.blogspot.cz/2015/06/karl-et-al-hiatus-killer-is-research.html

 

O aféru se začal zajímat Kongres, protože NOAA je placena z peněz daňových poplatníků. Kongres má povinnost na hospodaření s těmito prostředky dohlížet. Senátor Lamar Smith, předseda Výboru pro vědu, vesmír a techniku (House Committee on Science, Space and Technology) nyní organizuje vyšetřování, co se to v NOAA děje. A reakce vědců? Jak je zvykem, klimatologové se rozhodli zapírat a zatloukat. Žádost o zveřejnění podkladů své studie odmítli.

 

Autor studie Thomas Karl. Zahodil měření z bójí Argo (speciálně navržených k měření teplot). A nahradil je odhady (!) podle měření kbelíkem, které se už půl století nepoužívá. Voda se nabrala do kýblu, ale než ji stihli změřit, ve strojovně lodi se trochu ohřála. Takže data pochopitelně ukazují větší oteplení.
Autor studie Thomas Karl. Zahodil měření z bójí Argo (speciálně navržených k měření teplot). A nahradil je odhady (!) podle měření kbelíkem, které se už půl století nepoužívá. Voda se nabrala do kýblu, ale než ji stihli změřit, ve strojovně lodi se trochu ohřála. Takže data pochopitelně ukazují větší oteplení.

Komunikace mezi vědci musí být důvěrná, je to důležité pro udržení otevřenosti debaty. Proto tyto dokumenty Kongresu neposkytneme. Je to dlouhodobá praxe ve vědecké komunitě chránit důvěrnost vědeckých debat, uvedl šéf NOAA v Nature. Senátor Smith na to reaguje: V NOAA musejí zveřejnit, proč pozměnili data, aby dostali výsledky, které potřebují pro podporu své agendy o extrémní změně klimatu. Náš výbor použije všechny nástroje, které má k dispozici, aby plnil svou ústavou předepsanou povinnost a dohlédl na to, jak se utrácejí peníze daňových poplatníků.

 

Skandál připomíná aféru Climategate, kdy se na veřejnost dostaly odborné diskuse vědců: Právě jsem použil Majkův trik, abych zamaskoval pokles teplot. V NOAA se zřejmě vedly letos podobné odborné debaty.

 

Na vědeckou komunitu má demoralizující vliv politický nátlak. V roce 1992 na Summitu Země v Rio de Janeiro vlády celého světa podepsaly Mezinárodní úmluvu o ochraně klimatu. A zavázaly se, že budou financovat klimatický apokalyptismus. Vznikla celosvětová síť grantů, dotací a institucí, které mají jediný cíl – vymýšlet strašidelné scénáře. Připomíná to éru Stalina, který ze svého rozmaru rozhodl, že zakáže genetiku jako „buržoazní pavědu“ a bude podporovat raději lysenkismus. Lysenko získal převahu, ale nikoli vědeckými důkazy, nýbrž politickou protekcí.

 

Jak to říká klimatolog Briffa v e-mailu, který unikl v aféře Climategate: „Vím, že jsou tu tlaky, abychom vytvořili úhledný příběh o oteplování, jaké za tisíc let nemá obdoby. Jenže to není tak jednoduché. Myslím, že před tisíci lety bylo tepleji.“ Více zde.

 

Nepohodlný fakt: Satelitní měření žádné oteplení v poslední generaci neukazuje.
Nepohodlný fakt: Satelitní měření žádné oteplení v poslední generaci neukazuje.
Srovnání starých a nových dat. Co NOAA s daty udělala. Období kolem 2000 uměle ochladila. Asi o 0,04°C. A období okolo 2014 uměle ohřála. Asi o 0,05°C.
Srovnání starých a nových dat. Co NOAA s daty udělala. Období kolem 2000 uměle ochladila. Asi o 0,04°C. A období okolo 2014 uměle ohřála. Asi o 0,05°C.

 

 

REFERENCE:

http://www.reportingclimatescience.com/news-stories/article/revised-nasa-data-shows-june-2015-tied-as-warmest.html

http://wattsupwiththat.com/2015/10/27/dissent-in-the-climate-ranks-over-karls-pause-buster-temperature-data-tweaking/

http://wattsupwiththat.com/2015/06/04/noaancdcs-new-pause-buster-paper-a-laughable-attempt-to-create-warming-by-adjusting-past-data/

http://www.thegwpf.com/us-congress-to-investigate-noaas-temperature-adjustments/

http://dailycaller.com/2015/02/20/republicans-to-investigate-climate-data-tampering-by-nasa/

http://www.nature.com/news/us-science-agency-refuses-request-for-climate-records-1.18660

http://www.breitbart.com/big-government/2015/10/29/noaa-attempts-hide-pause-global-warming-disgraceful-cover-since-climategate/

Datum: 20.12.2015
Tisk článku

Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? - Klaus Václav
 
 
cena původní: 99 Kč
cena: 84 Kč
Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?
Klaus Václav
Související články:

Globální oteplování s chladnou hlavou     Autor: Stanislav Mihulka (29.03.2005)
Indické sopky příčinou křídového vymírání?     Autor: Stanislav Mihulka (07.09.2005)
Jak a kdy bývalo v Grónsku tepleji odhaluje aminokyselinová geochronologie     Autor: Josef Pazdera (24.11.2013)
Dobytek otepluje Zemi více, než ropný těžařský průmysl s plynárenským dohromady     Autor: Josef Pazdera (15.07.2014)
Jak si sopky hrají s globálním oteplováním?     Autor: Stanislav Mihulka (15.01.2015)
Závěr studie NASA je v rozporu s tvrzením IPCC     Autor: Josef Pazdera (01.11.2015)
Tmavnutí ledu v Grónsku je dílem slepnoucích satelitních přístrojů     Autor: Josef Pazdera (03.11.2015)Diskuze:
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace