Odhalení! Reality show o 12 melounů  
Nebaví vás VyVolení? Nudí vás Big Brother? Od 7. listopadu se vám nabízí "trochu jiná reality show" pořádaná Českou televizí a internetovým populárně-vědeckým radiem Leonardo. Půjde v ní o 12 melounů!

Sedm dní v týdnu a 24 hodin denně budou pod dozorem 14 kamer (z toho 4 dálkově ovládaných) žít čtyři aktéři - Richard, Hinda, Kijivu a Moja. Jde o mezinárodní společenství teenagerů. Richard (14) se narodil ve Frankfurtu, slečny Shinda (14) a Kijivu (12) pocházejí z nizozemského Appeldornu. Raritou mezi všemi reality show vysílanými v Česku je bezesporu účast  "jedničky" Moji ("moja" znamená ve svahilštině "jedna"). Diváky jistě vzruší už to, že se jedná o pražského rodáka a navíc jedince neznámého pohlaví. Během soutěže navíc oslaví narozeniny  - první. Narodil se 13. 12. 2004.


Asi máte pocit, "že tu něco nehraje" a že vám dlužíme vysvětlení. Jistě, vše se dostane do

Zvětšit obrázek
Dva z aktérů "trochu jiné reality show" Odhalení - Kijivu a její potomek neznámého pohlaví Moja. Foto jsme si "vypůjčili" od Khalila Baalbakiho z radia Leonardo

správné "dimenze", když dodáme, že účastníci reality show nebydlí "ve vile", ale v pražské zoo v pavilonu, který nese vizitku "Gorila nížinná (Gorilla gorilla)".
Projekt "Odhalení" má zájemcům přiblížit život těchto vyhubením ohrožených lidoopů. Můžete při něm dokonce i hlasovat, kterou z dospělých goril byste rádi viděli jako majitele skutečných 12 melounů (tedy nikoli "melounů" či snad "kapříků"). Peníze, které tak utratíte ale možná pomohou jinému vítězství. Vzhledem k tomu, že výtěžek bude použit na projekty chránící gorily ve volné přírodě, vyhraje možná díky vám některá "bezejmenná" gorila prémii nejvyšší - život.


Pohled do gorilí rodiny jistě nabídne zajímavější podívanou a dramatičtější životní příběhy, než lidské reality show komerčních televizí či snad donekonečna opakované seriály na televizi veřejnoprávní. No uznejte sami. Pohlaví  gorilího dítěte Moji se skutečně zatím nepodařilo spolehlivě určit. A třeba Shinda má osud, za jaký by se nemusela stydět leckterá hrdinka v nekonečné mexické telenovele - a to je jí ještě není ani patnáct. Narodila se sice v Nizozemí, ale v pěti letech se s celou rodinou stěhovala do australské Sydney. Tam jí byl do těla vpraven implantát s hormony, aby se zabránilo jejímu zabřeznutí se společně chovaným otcem. V deseti se stěhovala do Prahy, aby tu prožila povodně a roční "přechodný pobyt" v Dvoře Králové. Implantát se jí zatím nepodařilo odstranit, a tak jsou ji odepřeny mateřské radosti i starosti, jichž si naopak užívá Kijivu - matka malé(ho) Moji.

 

Pramen: radio Leonardo


Oslí komentář: Rozumný nápad podaný s humorem a recesí hodnou snad Žákových "Študáků a kantorů". To je v našich sdělovacích prostředcích hodně vzácný fenomén.

Datum: 03.11.2005 12:16
Tisk článku

Lživé kameny z Marakéše - Gould Stephen Jay
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 319 Kč
Lživé kameny z Marakéše
Gould Stephen Jay
Související články:

Létající prkno     Autor: Redakce (19.04.2016)
Kam se pohne balónek     Autor: Martin Tůma (23.04.2014)
Zákeřně chytrá toaleta     Autor: Martin Tůma (08.08.2013)
Budou Angry Birds v Rusku zakázanou hrou?     Autor: Martin Tůma (01.04.2013)
Konec (nejen) pražských taxikářů?     Autor: Martin Tůma (01.04.2012)Diskuze:

Také Vás zajímá ...

Dobrovolné sdružení likvidátorů přebujelé byrokrac,2005-11-07 15:06:21

To jsme zvědavi, která z těch smrdutých opic bude nejpodobnější také-show-realitním vopičákům Prďoubkovi, Kreteníčkovi a obdobným příživníkům z KSČSSD tunelujícím příjmy pracujících přes přemrštěně vysoké mafiánské daňové výpalné!?

Odpovědět

Vtip k tématu

Vesmírná vězeňská služba,2005-11-07 14:58:08

Dcera se ptá rodičů před televizí: "To už jsou ty dementní wopice v reality show?!" a tatínek odpovídá: "Né, dcerunko, to jsou teprve záběry parazitů a pokusných králíků z nšašeho parlamentu ...!"

Pošlete, prosím, tento vtip dál! Díky.

Odpovědět

více k projektu zde

J.P.,2005-11-06 15:14:20

http://www.visual.cz/index.php?site=detail&table=clanky&id=145

Odpovědět
Pro přispívání do diskuze musíte být přihlášeni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace