Požehnání kofeinu přímo skrz pokožku se Sprayable Energy  
Crowdfundingový projekt Sprayable Energy nabízí kofeinový sprej pro okamžitou aplikaci na kůži. Kdy se asi něco podobného objeví u nás?

 

Zvětšit obrázek
Kofein na dosah ruky. Kredit: Sprayable Energy.Kdyby kofein neexistoval, museli bychom ho vymyslet. Bez tohohle stimulujícího alkaloidu by mnozí z nás  nefungovali, a možná ani neexistovali. Je to nejpopulárnější psychoaktivní droga světa, které se ročně spotřebuje kolem 120 tisíc tun. Někdy je kofeinu potřeba tolik, že jeho konzumace zdržuje při práci či podobných sofistikovaných činnostech. Anebo, jsou lidé, kteří mají trvalý odpor vůči blahodárným energetickým drinkům.

 

Zvětšit obrázek
Zakladatelé Sprayable Energy. Kredit: Sprayable Energy, Indiegogo.


Právě pro takové situace nabízí zajímavé řešení projekt Sprayable Energy. Co si prostě koncentrovaný kofein nasprejovat na kůži? Sprayable Energy založili podnikatelé Ben Yu a Deven Soni poté, co se setkali na výletě do Antarktidy. Financování si zajišťují na crowdfundingové webové stránce Indiegogo, podle všeho úspěšně. Produktem projektu Sprayable Energy je malý elegantní sprej, který obsahuje bezbarvou kapalinu s kofeinem a s blíže neupřesněným derivátem aminokyseliny tyrosinu.

 

Zvětšit obrázek
Kofein přímo přes kůži. Kredit: Sprayable Energy.

Lidé ze Sprayable Energy tvrdí, že právě s touto směsí překonávají obtíže, které jinak kofein má při vstřebávání kůži. Problém kofeinu je totiž v tom, že se za pokojové teploty docela bídně rozpouští ve vodě a v alkoholu to není o mnoho lepší. Zatím jen těžko říct, nakolik to doopravdy funguje. Lidé z firemních videí tvrdí, že ano a tváří se spokojeně.


 

Zvětšit obrázek
Inhalátory AeroShot (2012). Kredit: AeroShot.

Sprayable Energy vlastně nejsou úplně první, kdo poskytuje koncentrovaný kofein. Loni na podzim (2012) se objevily inhalátory AeroShot, z nichž je možné vdechnout aerosol s pořádnou dávkou kofeinu. Jak se ale zdá, kofein bez pachuti a kalorií, co je okamžitě k dispozici, docela láká a nejspíš z něho bude zajímavý obchodní artikl. Jedna lahvička spreje Sprayable Energy, která obsahuje kolem 160 stříknutí, je pro investory v kampani na Indiegogo k mání za 15 dolarů a doručení bez poštovného po celých Spojených státech. A kdo ještě váhá, toho určitě přesvědčí balíček výhod Zombie Apocalypse Stockpile se zásobou kofeinových sprejů na 2 roky, který dostane každý, kdo projekt zafinancoval částkou 449 dolarů.

 

 

 


Literatura

Gizmag 31.8. 2013, Indiegogo (Sprayable Energy), Wikipedia (Caffeine).

Datum: 31.08.2013 23:07
Tisk článku

Související články:

Alkohol a kofein, jak se to rýmuje?     Autor: Miloslav Pouzar (22.01.2023)
Alkohol, kofeín a srdce     Autor: Matej Čiernik (18.03.2019)
Šálek kávy odhání slepotu     Autor: Josef Pazdera (01.05.2014)
Další bod pro kafaře     Autor: Josef Pazdera (03.09.2013)
Po kávě potomstvo hloupne     Autor: Josef Pazdera (14.08.2013)Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadán

Diskuze je otevřená pouze 7dní od zvěřejnění příspěvku nebo na povolení redakce
Zásady ochrany osobních údajů webu osel.cz