Extrémní jednomístný tank Ripsaw zaručuje nezapomenutelnou jízdu  
Tank nemusí vždycky bojovat municí a pancířem. Některé vás dostanou svým výkonem v terénu. Určitě nevynechejte videa vozidel společnosti Howe & Howe.

Extrémní Ripsaw. Kredit: Howe & Howe.
Extrémní Ripsaw. Kredit: Howe & Howe.

Ne každý tank potřebuje dělo. Některé mohou usadit své oponenty ďábelským výkonem a extrémní jízdou. Mezi nimi vyniká nový stroj Ripsaw EV3-F1, luxusní sportovní tank pro milovníky extrémní jízdy od společnosti Howe & Howe. Podle jejich webu je to zatím nejvíce extrémní stroj, který postavili. A to je co říct.

 

Extrémní jízda. Kredit: Howe & Howe.
Extrémní jízda. Kredit: Howe & Howe.

Dvojčata Michael "Mike" a Geoffrey "Geoff" Howeovi, která jsou klíčovými osobami firmy, očividně milují pásová vozidla. Pásy dávají na všechno možné i nemožné. Specializují se na vývoj nových typů pásových, zejména obrněných vozidel. Proslulost si získali především řadou lehkých a velmi rychlých bojových tanků Ripsaw.

 

Americká armáda v současné době testuje tanky Ripsaw jako rychlá a obratná obrněná vozidla, která na dálku ovládá operátor z jiného obrněného vozidla, až do vzdálenosti 1 kilometru. Zbraňový systém tanku Ripsaw může pálit při řízení na dálku díky systému Advanced Remote Armament System (ARAS). Může přitom použít různé typy munice, smrtící i nesmrtící.

 

Experimentální lehký tank Ripsaw-MS1. Kredit: U. S. Army.
Experimentální lehký tank Ripsaw-MS1. Kredit: U. S. Army.
Specifikace supersportovního tanku Ripsaw EV3-F1. Kredit: Howe & Howe.
Specifikace supersportovního tanku Ripsaw EV3-F1. Kredit: Howe & Howe.


Nejnovější tank dvojčat Howeových Ripsaw EV3-F1 ale není ani bojový, ani řízený na dálku. Extrémní je ale rozhodně dost. Je to jednomístný stroj pro šílené jízdy v terénu, jehož pilot sedí na motoru Hellcat Hemi s objemem 12 litrů, který ze sebe dostane výkon 1 500 koní. S takovým spřežením to rozhodně musí být zážitek. Třítunový tank se řítí krajinou jako splašený. Videa hovoří sama za sebe.

Video: Ripsaw: Most obnoxious vehicle ever made!


Video:  Ripsaw EV2 Extreme Luxury Super Tank 2015 1st Look
Robotic weapon station RS-1 Gremlin Crows 50cal


Literatura

Howe & Howe 16. 1. 2018.

Datum: 20.01.2018
Tisk článku

Související články:

Estonský pozemní bojový dron THeMIS ADDER má za sebou ostré střelby     Autor: Stanislav Mihulka (07.12.2016)
Americké tanky, letadla a lodě budou ovládat vlastní drony     Autor: Stanislav Mihulka (06.01.2017)
Do hybridní války na Ukrajině vstoupí pozemní bojoví roboti     Autor: Stanislav Mihulka (16.10.2017)Diskuze:Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace