SARS - 9. dubna  
Test na laktát dehydrogenázu a počet bílých krvinek ze skupiny neutrofilů...

Prohlášení Číny, že se počet případů SARS na jejím území snižuje bylo přijato s velkou skepsí. Po předchozích snahách Pekingu ututlat co se dá, se ani nemůžeme divit. Kdyby teď Čína přiznala třikrát tolik případů, než k jich právě oficiálně hlásí (tj. 1280), stejně by se všichni ptali, kolik jich ještě nenahlásila. Důvěra se ztrácí velmi rychle, ale její opětovné získávání je zapeklitě vleklý proces.

Prestižní lékařský časopis New England Journal of Medicine ve svém internetové verzi chrlí další a další informace o SARS. Tým lékařů vedený Josephem Sungem z hongkongské Prince of Wales Hospital využívají k odhadu závažnosti onemocnění jednotlivých pacientů test na enzym laktát dehydrogenázu. Zvýšená přítomnost enzymu signalizuje poškození plic a koncentrace enzymu je úměrná míře zasažení tohoto orgánu. Stejně tak je signálem fatálních komplikací zvýšený počet bílých krvinek ze skupiny neutrofilů. Pacienti se zvýšeným počtem neutrofilů a zvýšenou hladinou laktát dehydrogenázy se ocitají v přímém ohrožení života. To jsou jistě velmi užitečné informace. Co si má však počít lékař, který u pacienta zjistil tyto alarmující údaje? Proti chorobě není stále k dispozici účinný lék.Pacienta se SARS přivážejí příbuzní do hongkongské Prince of Wales Hospital. Jeho šance na přežití mohou naznačit hladiny laktát dehydrogenázy a počty neutrofilů v krvi.


Dobrou zprávou je, že se zatím neprokázala zvýšené riziko pro lidi, kteří jsou již postiženi nějakou jinou chorobou, např. žloutenkou.

Datum: 10.04.2003
Tisk článku

Související články:

COVID-19 – tři novinky, jedna dobrá     Autor: Josef Pazdera (06.12.2021)
V Laosu objevili koronaviry nejblíže příbuzné pandemickému SARS-CoV-2     Autor: Stanislav Mihulka (29.09.2021)
Pandemický korononavirus SARS-CoV-2 opravdu a stále pochází z netopýrů     Autor: Stanislav Mihulka (10.07.2021)
Další bod pro koronavirus – dysfunkce mužnosti     Autor: Josef Pazdera (14.05.2021)
Evoluce koronavirů a jejich hostitelé: Kde se vzalo trio zabijáků?     Autor: Stanislav Mihulka (13.05.2021)Diskuze:

Žádný příspěvek nebyl zadán


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace